Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [killer1558] makro #3

  1. #1
    killer1558
    Guest

    Domyślnie

    no cóż powiem tak fotki są eksperymentalnie robione na rożnych szkłach na początku był helios ale już nie pamiętam czy foty są z niego początkowe ale chyba nie :P ,następnie poszło szkło od powiększalnika fotograficznego ,ale ostatnio zostałem przy soczewkach z lornetki 2 dają większe powiększenie a jedna można motylki mniejsze strzelać

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    A jak takie dodatkowe soczewki mocujesz? To jakaś specjalnie zaprojektowana klatka czy na przylepiec? Sorki, ale to pewnie ciekawi nie tylko mnie.
    C-F-K - forever

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie

    Świetne zdjęcie :


  4. #4
    killer1558
    Guest

    Domyślnie

    tulejka pierścień odwrotnego mocowania i helios a jak idą soczewki to na plaster lekarski na kółku do tulejki kleję

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Super! Proste rozwiązania częto bywają skuteczne. Córka ma panasonica fz-20. Będę musiał w wakacje pokombinować
    C-F-K - forever

  6. #6
    Bywalec Awatar zonk
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Suchedniów
    Posty
    203

    Domyślnie

    Witam
    Ja też trochę OT. Zastanawia mnie jak doświetlasz zdjęcia, bo w kompakcie błysk flesza przy zdjęciach makro jest zasłaniany przez tulejkę. W exifie widzę, że lampa jest używana a mimo tego zdjęcia są super doświetlone. Masz może jakiś swój "patent" ?
    Pozdrawiam
    >>>--------> założyłem sobie bloga <--------<<<

  7. #7
    killer1558
    Guest

    Domyślnie

    mam obecnie 4 dyfuzory pudełkowe które zastąpił patent z innego forum jest to kwadrat wycięty z kanisterka po wodzie destylowanej zamocowany między tulejką i pierścieniem o coś w tym stylu http://benas.atspace.com/sprzet.html
    ale na obecną chwilę staram się fotki robić bez lamy tylko światło zastane choć nie zawsze się da :P przykładem jest motylek z poprzedniej strony
    te foty z lampą z tego kanisterka błysk ustawiony na minimum


    Ostatnio edytowane przez killer1558 ; 01-06-2008 o 08:16

  8. #8
    mAriV
    Guest

    Domyślnie

    Pierwsze zdjęcie bardziej mi sie podoba, ogólnie to fajne zdjęcia robisz ale nie lubię robali :P Fajnie kadrujesz.

  9. #9
    Początki nałogu Awatar fotokor1
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    373

    Domyślnie

    ostatnie przepiękne skrzydła-miodzio, dawno tak dobrych zdjęć tu nie było
    pozdrawiam
    Dobre body, palnik oraz szkiełka: Canon EF 50/1,8 II, Canon EF 100 f/2.8 Macro USM, Canon EF 70-200/4 L, Canon 35 1.4 L, canon 17-40/4L, canon fish eye, 24-105/4L, Bilora 1122 i inne drobiazgi

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie

    Fajne zdjęcia, jednak sens opisu sprzętu ("plaster lerkarski na kółku do tulejki kleję") słabo do mnie dociera. Czy killer1558 mógły polecić jakieś linki? Czy są to rozwiązania autorskie, czy gdzieś podpatrzone (pytam z ciekawości).

    Pzdr.

    I.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •