Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: ctj #1023

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: ctj #1023

    Geolodzy będa się głowić jeszcze długo nad problemem dlaczego kamienie sa kuliste a nie owalne albo jajowate i pisać na ten temat dochtoraty, a ja już dawno to rozgryzłem. No więc teraz opublikuję po raz pierwszy na cb.
    Otóż te kamienie powstały tak samo jak tzw. "pancake ice" (wikipedia) czyli ocierajac się o siebie wzajemnie, ale nie na powierzchni, tylko w objętości, i pływajac nie w wodzie tylko w lawie o podobnej gęstości. Lawa o niskiej temperaturze topnienia (np. karbonatyt) nie spowoduje roztopienia kamieni co w nia wpadły, tylko je obrobi na okragło przez mielenie w kółko.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: ctj #1023

    Mazeno. Następnym razem zapytam Lupusa. On tak jak Ty wszystko wie Wczoraj się z nim widziałem - wyglądał na zmęczonego
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Muzkol
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: ctj #1023

    pan.kolega - ustjurt jest glownie wapienno-osadowy, nie ma tam sladow magmy na powierzchni. plaskowyz to pozostalosc po morzu kenozoicznym. sa, owszem teorie o ocieraniu sie kul po dnie tego morza, ale primo: inne takie kule w roznych miejscach swiata temu zaprzeczaja (czyli zupelnie rozne warunki do ewentualnego ich powstania), a secundo: nie ma wytlumaczenia jednakowej ich wielkosci - na ustjurcie wszystkie maja niemal identyczna srednice (tak ok. metra). sa rzeczy na niebie i ziemi, na wytlumaczenie ktorych bedziemy jeszcze musieli poczekac.

    zanussi - ano bo mu kazalem ogladac te wszystkie foty z wyjazdu przez pol nocy... ;P
    pzdr -
    mazeno

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •