Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Wyspa Sobieszewska 14.10.06

  1. #1
    Bywalec Awatar Klosiu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Tarnów/Kraków
    Posty
    232

    Domyślnie Wyspa Sobieszewska 14.10.06

    Witam i Zapraszam na Wyspe Sobieszewska

    Plener jest jednodniowy i zaplanowany na przyszly weekend 14/15.10 w zaleznosci od pogody.
    Wstepie chcial bym dojechac do Swibna i spacerkiem dojsc plaza przez ptasi raj do Sobieszewa. Nie wiem jeszcze czy ma to byc plener dzienny czy nocno-poranny

    Wiecej szczegolow dostepnych bedzie na :
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=11090&page=2
    5d II | 50/1.4 | T 28-75/2.8

  2. #2
    dazz
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Klosiu Zobacz posta
    Witam i Zapraszam na Wyspe Sobieszewska
    Plener jest jednodniowy i zaplanowany na przyszly weekend 14/15.10 w zaleznosci od pogody.
    Wstepie chcial bym dojechac do Swibna i spacerkiem dojsc plaza przez ptasi raj do Sobieszewa. Nie wiem jeszcze czy ma to byc plener dzienny czy nocno-poranny
    Wiecej szczegolow dostepnych bedzie na :
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=11090&page=2
    To jest kawał drogi. Myślę większości z powodzeniem wystarczy droga z parkingu w Świbnie na plażę wzdłuż Wisły.

  3. #3

    Domyślnie

    Zupelnie obledna trasa Czy ty tam byles ? Ten spacerek to jest dobre 4 godzin samego marszu! Nie mowiac o foceniu Moze ci sie miejscowosci pomylily Ze Swibna spacerkiem to godzine bedziesz szedl do ujscia wisly i do Mewich Łach. a jak Ptasi Raj to zueplnie drugi koniec wyspy i start w Sobieszewie, a nawet dalej bo pod rezerwat mozna podjechac samochodem. A itak przejscie grobla to pol godziny, a szlakiem ze 2 lub 3

    no i jak to ma byc nicno-poranny to wspolczuje, bo o swicie jest 0 stopni, a samo przejscie do plazy zajmie duzo czasu.
    Sobieszewo nie jest dobre na wschody slonca wlasnie ze wzgledu na duza ilosc czasu potrzebna na dojscie do plazy.
    Ale powodzenia - Tereny są piekne.

  4. #4
    Bywalec Awatar Klosiu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Tarnów/Kraków
    Posty
    232

    Domyślnie

    Faktycznie nigdy tam nie bylem i znam to miejsce jedynie z map

    Iczek jak mozesz to zaproponuj jakis szczegolowy plan z opisem miejsc ktore szczegolnie warto zobaczyc - powiedzmy ze mozna to rozpisac na 3 rozne plenery
    5d II | 50/1.4 | T 28-75/2.8

  5. #5
    Początki nałogu Awatar kris75
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    pomorze
    Wiek
    49
    Posty
    413

    Domyślnie

    o koledzy ja sie na ten plenerek z mety zapisuje - juz raz bylem w okolicach Swibna ale nie nad Wisla, a w przyleglym lesie. Na nastepny raz chcialem pojsc wlasnie nad ujscie Wisly, ale nie mam nic przeciwko wspolnej marszrucie chocby i 1-dniowej i znacznie dluzszej.
    A tutaj jest relacja z pleneru nad ujscie Wisly ze Świbna.
    Ostatnio edytowane przez kris75 ; 08-10-2006 o 18:02
    ________
    Rzeczy widzimy nie takimi, jakie są, ale takimi, jacy jesteśmy
    Immanuel Kant

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kris75 Zobacz posta
    o koledzy ja sie na ten plenerek z mety zapisuje - juz raz bylem w okolicach Swibna ale nie nad Wisla, a w przyleglym lesie. Na nastepny raz chcialem pojsc wlasnie nad ujscie Wisly, ale nie mam nic przeciwko wspolnej marszrucie chocby i 1-dniowej i znacznie dluzszej.
    A tutaj jest relacja z pleneru nad ujscie Wisly ze Świbna.
    dokladnie a ten Robertos na fotce to ja;] ....i uwierz mi ze tam dojsc!! masakra
    wiesz co naprawde warto zachaczyc swibno jak sa rybacy www.shutterway.com na szybkiego bylem tam kiedys...a tak to zalecam ptasi raj za zachodniej czasci wyspy...mniej sie idzie (chociaz tez sporo) ale mozna cos sfocic...zalezy co kto lubi...ewentualnie jak sa mgly to polecam!! wtedy mozna cos porobic

  7. #7

    Domyślnie

    No wiec tak - jako ze spedzilem tam polowe zycia wiec proponuje dwie wersje.

    1. Klasyczny Ptasi Raj, zaczynamy na koncu sobieszewa (przez most i w lewo do konca dorgi), tam jest parking dziki dla samochodow i idziemy w lewo do grobli kamiennej (po prawej jezioro Karas po lewej Przekop Wisly) i tą groblą nad zatokę. Spacer po tych kamieniach to samego marszu 20-30 minut plus focenie to jakies 45 do godziny. Dochodzimy do plazy i głowek wejscia i tam wzdluz plazy w prawo do sciany drzew. Po drodze są wydmy, ushcle drzewa, masa ciekawostek. Jak zaczyna sie las to mozna skrecic na szlak powrotny lasem wlasnie (ok. 45 minut marszu) i wychodzimy na samochody. Po drodze las, widok z wiezy ornitologicznej, masa urozmaiconego drzewostanu. Trasa obcykana, ale ciekawa zawsze.

    2. Start w Świbnie, samchody zostawiamy przy lesie (na skrzyzowaniu w Swibnie w lewo wzdluz Wisly) i stamtąd marszem wzdluz rzeki do ujscia. Mozna isc lasem, a mozna po betonowym nabrzeżu nad samą woda. Do woli. Marszem dobra godzinka, moze ciut mniej, ale fotografujac mozna leźć i dwie godziny. W sumie to monotonne widoki bo ile mozna focic plunąca wodę. I tak wychodzimy na Mewią Łachę czyli mielizny, ktore tworzą sie przy delcie Wisly. W sezosnie masa ptaków, teraz moze byc ciekawie choc juz troche pozno. A za wczesnie na zimowe kaczki wiec pewnie tak spokojnie moze byc. Na koncu rzeki mamy kamienne pirsy ale trzeba miec wysokie buty.
    Potem mozna isc plażą w lewo az do zmęczenia bo linia wodna ciągnie się rownolegle do szosy, która przyjechalismy z Sobieszewa.

    W sumie w pewnym momencie trzeba po prostu pod kątem prostym zejsc z plazy w lewo i zrobic kwadrat aby wrocic albo nad rzeke albo wprost na szose i stamtąd do samochodów.
    Mozna tez wrocic plaza lub wydmami, które są mniejsze niz w Sobieszewie.

    Mozna tez wsiasc w samochody i pojechac dalej w gore rzeki do Przegaliny , tam jest stary port rybacki z rozwalonymi kutrami i plywajacymi pomostami oraz sama przeprawa i sluza. Jadac jeszcze dalej samochodem dojedziemy do wałów powodziowych (caly czas wzdłuż rzeki), tez ciekawe tereny. Jadac szosą zaczniemy pomalu zawracac w kierunku szosy Warszawskiej. Ale po drodze nic ciekawego o ile nie focicie pół i łak.

    Tak wiec wyglada ten rejon.

    Ja niestety nie moge jechac ale polecam. Zwlaszcza Ptasi Raj.

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    31

    Domyślnie

    dokladnie ogolem trzeba naprawe "trafic" w pogode

  9. #9
    Początki nałogu Awatar kris75
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    pomorze
    Wiek
    49
    Posty
    413

    Domyślnie

    No Iczek a ty nad przewodnikiem po Pomorzu dla fotografikow myslales
    Teraz tylko dokad isc? Moze Ptasi Raj tak jak koledzy polecaja, mamy wydmy, jakies badyle co je na brzeg morze wyrzucilo, a Karas o wschodzie moze byc pokryty mgla :-P
    ________
    Rzeczy widzimy nie takimi, jakie są, ale takimi, jacy jesteśmy
    Immanuel Kant

  10. #10
    Początki nałogu Awatar kris75
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    pomorze
    Wiek
    49
    Posty
    413

    Domyślnie

    no tak szczegoly na forum nikoniarzy
    ________
    Rzeczy widzimy nie takimi, jakie są, ale takimi, jacy jesteśmy
    Immanuel Kant

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •