Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Tokina 80-400

  1. #1

    Domyślnie Tokina 80-400

    czy ten obiektyw jest ok do reporterki? słyszałem i czytałem <też tutaj> że za wolny
    Ostatnio edytowane przez fotomuka ; 07-08-2005 o 00:39
    |a ja mam aparat i oko
    i wreszcie nową sigmę|
    www.muka.foxnet.pl

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    nie wiem nic o tym obiektywie, ale nim ktos ci odpowie, to musisz sprecyzowac, co rozumiesz pod pojeciem "reporterka"
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  3. #3

    Domyślnie

    reporterka:
    bieganie z aparatem w miejscach w których możesz dostać pałą po plecach nie mając kamizelki odblaskowej z napisem FOTO :P a także bieganie z aparatem po koncertach itp itd etc i wszędzie tam, gdzie dzieje się coś wartego udokumentowania

    p.s.

    Dzięki za przeniesienie posta o filmówce do hyde parku... i sorka za problem
    |a ja mam aparat i oko
    i wreszcie nową sigmę|
    www.muka.foxnet.pl

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotomuka
    bieganie z aparatem w miejscach w których możesz dostać pałą po plecach nie mając kamizelki odblaskowej z napisem FOTO :P
    Względnie szeroki i szybki obiektyw. Jak umiesz, to najlepiej stałka (~35mm), jak nie to dobry zoom, powiedzmy 17-40. Takie bieganie to właściwie streetphoto, z dokładnością do tego walenia pałą Chyba że "reporterka" w sensie "100m dalej ze statywem i długą lufą".

    Cytat Zamieszczone przez fotomuka
    bieganie z aparatem po koncertach
    Za długi, za ciemny, za wolny. Lepiej jakiś tańszy 70-200/2.8 (Sigma?) albo ewentualnie 70-200/4L.

  5. #5

    Domyślnie

    70-200 f4 już mam - nie wystarcza... a teleconverter1.4 zeby lapal wogole AF to nie to...
    Chyba skonczy sie na sigmie 135-400 - a z tym 100m i na statywie- też.

    no i zapomnialem dodać- bieganie za łaniami i innymi sarnami - mieszkam w górach, 100m dalej biegają jak się poczeka na wolności różne zwierzaki

    i taki mały offtopic:
    Zapraszam do galeri mojego znajomego który mieszka 20km dalej i zajmuje się tylko i wyłącznie przyrodniczą:

    www.foto.net.pl
    |a ja mam aparat i oko
    i wreszcie nową sigmę|
    www.muka.foxnet.pl

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotomuka
    70-200 f4 już mam - nie wystarcza... a teleconverter1.4 zeby lapal wogole AF to nie to... Chyba skonczy sie na sigmie 135-400
    Bigma na koncerty?! To ja nie mam więcej pytań...

    Cytat Zamieszczone przez fotomuka
    no i zapomnialem dodać- bieganie za łaniami i innymi sarnami - mieszkam w górach, 100m dalej biegają jak się poczeka na wolności różne zwierzaki
    Hmm, jeśli biegają -> stoją, to spoko (statyw wymagany). Ale jeśli chcesz je łapać w ruchu - może być za wolno.

  7. #7

    Domyślnie

    statyw, ładny namiocik, ładnas siatka moro i godziny czekania aż podejdzie
    a co do koncertów i bigmy ehh jeszcze nie mam legitki ale pracuje nad tym więc może kiedyś <oby jak najszybciej> będzie mi potrzebny zwykły poczciwy 17-40f4L. bo narazie to tak z oddali bardziej
    |a ja mam aparat i oko
    i wreszcie nową sigmę|
    www.muka.foxnet.pl

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotomuka
    a co do koncertów i bigmy ehh jeszcze nie mam legitki ale pracuje nad tym więc może kiedyś <oby jak najszybciej> będzie mi potrzebny zwykły poczciwy 17-40f4L. bo narazie to tak z oddali bardziej
    Ależ ja również w życiu nie stałem po właściwej stronie barierek a w zasadzie 70-200 kupiłem (pod względem koncertów) głównie dla jasności, bo zakres 28-135 był pod tym względem praktycznie wystarczający. Spójrz do galerii w mojej stopce, w dziale Events. To było robione 28-135, pozostałe już 70-200 - jedyna róznica, to fakt, że z 200mm można sobie pozwolić na takie zdjęcia. Ale więcej? To już chyba do liczenia (rozmazanych) włosów na głowach artystów...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •