Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Nikon D800e Vs. Nokia Lumia 1020

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Odp: Nikon D800e Vs. Nokia Lumia 1020

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    to już koniec lustrzanek, już nawet nie bezlusterkowiec, nie wypasiony kompakt, ale zwykły telefon dokopuje pro lustrzance bo chyba d800 to segment pro i kto to kupi, a i nie kurzy się matryca
    Normalna kolej rzeczy, że jest postęp technologiczny. Dziś smartfon daje jakość wczorajszego dobrego kompaktu, a kompakt cropowego lustra/bezlusterkowca, a dzisiejszy crop (micro43 czy APS) wczorajszego FF... A FF jest jeszcze lepsze. Słowem - postęp. Jesli wczoraj ktoś był zadwolony z obrazka z FF, to dziś powinien być z micro43, a pojutrze zadowoli go obrazek z kompaktu. A smartfon powoli zaczyna wystarczać do 90% pamiątkowo-rodzinnych fotek. Tym bardziej że wsadzają w niektóre matryce takiej jakie niedawno były zarezerwowane do topowych kompaktów, niektóre (np. wyższe modele Nokia Lumia) mają stabilizację optyczną. Słowem - po co dźwigać niepotrzebnie? A jutro będzie jeszcze lepiej niż dziś.

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Poznań
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Nikon D800e Vs. Nokia Lumia 1020

    Mam wrażenie, że zdjęcia z Nokii są silnie obrabiane w samym telefonie (wyostrzanie w Yerba Garden, nasycenie w zdjęciach mostu itd.) Nie mówiąc o tym, co kolega Merde wspomniał w pierwszym punkcie swojej wypowiedzi. Szum w cieniach przy iso100 - zdjęcie Ferry Building też nie zachwyca.


    Nokia próbuje cały czas odrobić wpadkę z reklamą OIS tendencyjnymi artykułami (już widzę nagłówki w repostach: "komórka Nokii ostrzejsza od profesjonalnej lustrzanki!"). Tutaj ktoś zawęził możliwości lustrzanki do zakresu tej Nokii, założył kiepskie szkło, nie trafił z autofocusem, forsował iso3200 o 2EV i jeszcze wyciąga wnioski... Chcę zobaczyć porównanie: zdjęcie Ferry Building z przysłoną F/13, ze statywu.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Nikon D800e Vs. Nokia Lumia 1020

    ale historia idzie w świat, i mamy ubaw
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •