Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Velbon cx 460

  1. #1
    Bywalec Awatar darpla
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Ząbki
    Wiek
    42
    Posty
    184

    Arrow Velbon cx 460

    Czy ktoś z WAS ma może statyw Velbon CX 460. Ja takowy posiadam i jestem z tego statywu niezadowolony. Jak nakłądam an mojego Rebele obiektyw długogoniskowy 75-300 mm i ustawiam statyw w pozycji do kadru pionowego to obniża on się o jakieś 25 stopni do dołu. I kadru pionowego nie da rady złapać z dużym oiektywem.

    I w ogóle mocowanie jest niestabilne i już mi się obruszało.

    A co wy sądzicie o tym modelu???

    Ogólnie firma Velbon chyba prodkuje lipne statywe
    http://darcreation.w.interia.pl

    EOS 300D, EFS 18-55mm, EF 75-300 mm

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar thorin
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Silesia
    Wiek
    38
    Posty
    1 990

    Domyślnie

    ja mam velbona cx 560, fakt faktem zeby ustawic idealnie pionowy kadr trzeba bylo sie nameczyc ale sruby byly na tyle mocne zeby utrzymac ciezkiego eosa 100 + 70-300, zestaw wazyl pare gramow wiecej niz gdyby byl to 300d ale wszystko trzymalo, nie mam pojecia co to moze byc bo nie mialem w lapach cx 460, moze przeznaczony dla sprzetu o mniejszej wadze lub felerny statyw, co do tego odchylenia mam podobnie ale nie jest ono az tak duze. Velbon to nie manfrotto : ) ale jesli ma sie 150 zl do wydania na statyw to to najlepsza inwestycja
    Ostatnio edytowane przez thorin ; 01-06-2005 o 23:16

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Mam CX 460mini oraz CX 640. Jestem zadowolony. Robiłem zdjęcia z obiektywami po ok. 800 g + 20D. Udanie.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar froolk
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Polska
    Posty
    256

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darpla

    Ogólnie firma Velbon chyba prodkuje lipne statywe
    Nie powiem Ci nic o Twoim modelu, ale z tym się nie zgodzę, mam Velbon Sherpa 750n i jestem zadowolony. Jest bardzo elastyczny , lekki i dobrze wykonany. Fajna głowica rodem ze statywów do kamer video. Jedno muszę przyznać Manfrotto to on nie jest ale też tyle nie kosztuje

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar thorin
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Silesia
    Wiek
    38
    Posty
    1 990

    Domyślnie

    heh sherpa to statywy z zupelnie innej bajki to nie ma porownania ze zwyklymi velbonami : )

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez froolk
    Jest bardzo elastyczny
    Ja tam bym wolal statyw raczej sztywny ;-)
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  7. #7
    Początki nałogu Awatar froolk
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Polska
    Posty
    256

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pszczola
    Ja tam bym wolal statyw raczej sztywny ;-)

    Pozwala na zamocowanie głowicy "od spodu" (do makro), obniżenie wysokości do bodajże 28 cm itp. To miałem na myśli pisząc elastyczny. Sztywny jest kiedy trzeba

  8. #8
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez froolk

    Pozwala na zamocowanie głowicy "od spodu" (do makro), obniżenie wysokości do bodajże 28 cm itp. To miałem na myśli pisząc elastyczny. Sztywny jest kiedy trzeba
    Czyli 'funkcjonalny' miales na mysli ?

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez froolk

    Pozwala na zamocowanie głowicy "od spodu" (do makro), obniżenie wysokości do bodajże 28 cm itp. To miałem na myśli pisząc elastyczny. Sztywny jest kiedy trzeba
    Te mocowanie od spodu to jest generalnie bzdurny feature, nie bardzo wyobrażam sobie wieszanie aparatu do góry nogami i gmeranie w ustawieniach pomiędzy nogami statywu...

    W porządnym statywie można kolumnę zamocować poziomo i rozłożyć nogi do takiego kąta że do dowolnego makro wystarczy...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  10. #10
    Początki nałogu Awatar froolk
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Polska
    Posty
    256

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu
    Te mocowanie od spodu to jest generalnie bzdurny feature, nie bardzo wyobrażam sobie wieszanie aparatu do góry nogami i gmeranie w ustawieniach pomiędzy nogami statywu...
    Nie robię makro więc sie nie wypowiem - stwierdziłem fakt - taka funkcja istnieje.

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu
    W porządnym statywie można kolumnę zamocować poziomo i rozłożyć nogi do takiego kąta że do dowolnego makro wystarczy...
    Nogi jak pisałem również się rozkładają - 28 cm to wysokość głowicy od podłoża po rozłożeniu nóg.
    Głowicę można oczywiście ustawić w poziomie. Wtedy będzie jeszcze niżej

    Na koniec: nie twierdziłem, że jest "idealny". Mi wystarcza. Relacja cena/jakość też wydaje mi się odpowiednia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •