Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Canon 80-200

  1. #1
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie Canon 80-200

    Mam oferte kupna w komisie tego obiektywu (wersja najbardziej uboga - bez USM, IS. itp) swiatlo 4.5-5.6 za 360 zlotych. Jest uzywany (ale w bardzo dobrym stanie - tylko brak przedniego dekielka, ale za to jakas tam UV ma dokrecona) Czy sadzicie, ze warto go kupic w tej cenie?

    Alternatywa byla Sigma 28-200 za 500 zlotych - juz bardziej uzywana. Ale tyle co sie nasluchalem zlego o tak duzym zakresie to zrezygnowalem.

    Obiektyw z mysla o EOS 300D.
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Jakosc i swiatlo wprost proporcjonalne do ceny . Zauwaz ze uzywany Canon 70-210 3.5-4.5 USM kosztuje ok 900zl .

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    595

    Domyślnie

    Jeśli działa to za te pieniądze może być. Z tym że obawiam się że z jakości zadowolony nie będziesz i zaraz zaczniesz się rozglądać za czymś lepszym. A jest taka całkiem przyzwoita Sigma 70-300 APO Macro. Niedawno widziałem za 700 PLN w dobrym stanie. Albo Canon o którym pisze Vitez. Więc może od razu warto wydać trochę wiecej.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar DoMiNiQuE
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    42
    Posty
    3 548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Jakosc i swiatlo wprost proporcjonalne do ceny . Zauwaz ze uzywany Canon 70-210 3.5-4.5 USM kosztuje ok 900zl .
    przesadzasz ...co do swiatla to sie zgodze - jest ciemny jak noc , co do jakosci - wg mnie jest zadowalajaca. poczytaj sobie opinie nt. tego obiektywu na zagranicznych stronach - na polskich raczej nic o nim nie znajdziesz. jest bardzo lekki i poreczny (niestety ma plastikowy bagnet ) wg mnie stosunek jakosc/cena (350PLN) wypada dosc dobrze.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez [DoMiNiQuE
    ]
    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Jakosc i swiatlo wprost proporcjonalne do ceny . Zauwaz ze uzywany Canon 70-210 3.5-4.5 USM kosztuje ok 900zl .
    przesadzasz ...co do swiatla to sie zgodze - jest ciemny jak noc , co do jakosci - wg mnie jest zadowalajaca. poczytaj sobie opinie nt. tego obiektywu na zagranicznych stronach - na polskich raczej nic o nim nie znajdziesz. jest bardzo lekki i poreczny (niestety ma plastikowy bagnet ) wg mnie stosunek jakosc/cena (350PLN) wypada dosc dobrze.
    Rozumiem że go chwalisz bo akurat masz, ale ten obiektyw uchodzi bezwględnie za najgorszy dłuższy zoom Canon'a...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar DoMiNiQuE
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    42
    Posty
    3 548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu
    Rozumiem że go chwalisz bo akurat masz, ale ten obiektyw uchodzi bezwględnie za najgorszy dłuższy zoom Canon'a...
    szalu nie ma - nie napisalem ze jest super i ze nie warto kupowac Lki ...tylko ze dobrze wypada stosunek jakosc/cena. uzywales tego szkla ? na czyjej opinii bazujesz?

    nie oszukujmy sie ...dopóki nie wyda sie 1500-2500pln na szklo to raczej super powalajacej jakosci przy 200mm nie mozna oczekiwac.

  7. #7
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez [DoMiNiQuE
    ]
    przesadzasz (...)wg mnie stosunek jakosc/cena (350PLN) wypada dosc dobrze.
    Przesadzam?
    Przeciez napisalem dokladnie to co ty - dostajesz cos co jest warte 350zl. Dostajesz cos warte dokladnie tyle ile za to placisz.
    Co oznacza, ze jesli jest to jeden z najtanszych (jesli nie najtanszy) z dlugich zoomow Canona - dostajesz praktycznie najgorszego dlugiego zooma Canona.
    Oczywiscie zdjecia bedzie robil, oczywiscie wart jest swojej ceny, ale oczywiscie - jakosc zdjec jakie robi jest wprost proporcjonalna do ceny.
    Gdzie tu przesada gdy pisze dokladnie to co ty?

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar DoMiNiQuE
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    42
    Posty
    3 548

    Domyślnie

    hmmm... chialbym zobaczyc porownanie Canon'a 70-210 3.5-4.5 z 80-200 4.5-5.6 i przekonac sie, ze warto jest wydac na niego 900 pln zamiast 350. gdybym mial kase to pewnie bym sie nie zastanawial (i kupil 70-200 2.8L ) ...ale jesli ktos ma ograniczone fundusze to wtedy imo 80-200 jest lepszym rozwiazaniem

  9. #9
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie

    Hmmmm - dzieki - dalo mi to odpowiedzi na nurtujace mnie pytania.
    Jednak tak jak pisaliscie - za tej klasy (niskiej) cena byla atrakcyjna i dzieki temu sprawa mi sie wyjasnila - ktos kupil to szklo przede mna.

    I po problemie :/
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez [DoMiNiQuE
    ]hmmm... chialbym zobaczyc porownanie Canon'a 70-210 3.5-4.5 z 80-200 4.5-5.6 i przekonac sie, ze warto jest wydac na niego 900 pln zamiast 350.
    Trzeba bylo sie wczesniej zglosic, jak go jeszcze mialem :P . Ale moge podrzucic pare zdjec nim zrobionych w oryginale. Poza tym widzialem ze ktos na forum go ma - zglos sie, ustalcie co i jak focicie i zrobcie sobie porownanie

    gdybym mial kase to pewnie bym sie nie zastanawial (i kupil 70-200 2.8L ) ...ale jesli ktos ma ograniczone fundusze to wtedy imo 80-200 jest lepszym rozwiazaniem
    Jest pewna roznica w tym "miec kase" .
    Jak ktos szuka czego najlepszego w okolicach 1000 zl to nie wezmie ani 70-200 4L bo za drogi ani 80-200 4.5-5.6 bo zbyt kiepski, a wlasnie raczej 70-210 lub 100-300.
    Jesli ktos ma 600-700 zl i ani grosza wiecej i na 100-300 ani 70-210 go nie stac to tez nie wezmie tego 80-200 4.5-5.6 a raczej 75-300 bo lepszy zasieg a do 200mm tez lepszy optycznie od tego 80-200.
    Jak ktos ma 400-500 zl i ani grosza wiecej to na 75-300 go nie stac i wezmie tego 80-200 albo jakies vivitary, tokiny czy insze tansze tamrony.
    Jak ktos ma ok 2 tys zl to poszuka 70-200 4L .
    Itd itp - do wziecia 80-200 4.5-5.6 trzeba miec naprawde ograniczone fundusze by nie brac niczego lepszego .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •