Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: 300d + EF-S 18-55 i konwerter macro raynox dcr-250

  1. #1

    Domyślnie 300d + EF-S 18-55 i konwerter macro raynox dcr-250

    Witam

    Witam czy ktos z Was probowal podpiac do 300d z "kitowym obiektywem" macro
    konwerter raynox dcr-250? Czytalem ze jest on bardzo dobrej jakosci. Jednak
    nigdzie nie moge znalezc sampli z takiego zestawu. Na google znalazlem tylko
    przyklady ze strony raynoxa i jakas mala galerie Tak wiec prosze o jakies
    sample na maila, a nailepiej zdjecie linijki przy minimalnym objeciu

    Z gory dziekuje.

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Jarosław
    Posty
    9

    Domyślnie

    Może zainteresuje Cię tańszy sposób. Używam 300d + EF-S 18-55 i soczewki +10D własnoręcznie przerobionej (oprawka ze starego filtra i zamówiona soczewka u optyka +10D - soczewka z wszystkimi możliwymi powłokami). Koszt około 60 zł. Przykład

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez razara
    Może zainteresuje Cię tańszy sposób. Używam 300d + EF-S 18-55 i soczewki +10D własnoręcznie przerobionej (oprawka ze starego filtra i zamówiona soczewka u optyka +10D - soczewka z wszystkimi możliwymi powłokami). Koszt około 60 zł. Przykład
    czad, a jaka głębia, po co ja tyle na Sigmę wydałem???

    z jakiej odległości ostrzysz? i jakie masz max powiększenie?

    może sobie coś takiego zrobię???

  4. #4

    Domyślnie

    super tylko nie mam zadnych filtrow do rozwalenia mozesz podeslac kilka fotek w pelnej wielkosci w celu oceny znieksztalcen? I jeszcze bym prosil o jakies zdjecie kartki w kratke lub linijki bo nie wiem czy warto sobie zawracac glowe takimi soczewkami, potrzebuje objecia w granicach 3 - 2 cm

    Pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Jarosław
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tytus

    czad, a jaka głębia, po co ja tyle na Sigmę wydałem???

    z jakiej odległości ostrzysz? i jakie masz max powiększenie?

    może sobie coś takiego zrobię???

    ostrzenie niestety około 10 cm (zależy od ogniskowej), powiększenie tego zdjęcia to mam 30x45, zapewne chodzi Ci o skale odwzorowania, to prawdę mówiąc nie obliczałem tego jeszcze ale myśle że w okolicach 1:1

    [ Dodano: 27 Wrzesień 2004, 14:57 ]
    Cytat Zamieszczone przez konradl
    super tylko nie mam zadnych filtrow do rozwalenia mozesz podeslac kilka fotek w pelnej wielkosci w celu oceny znieksztalcen? I jeszcze bym prosil o jakies zdjecie kartki w kratke lub linijki bo nie wiem czy warto sobie zawracac glowe takimi soczewkami, potrzebuje objecia w granicach 3 - 2 cm

    Pozdrawiam
    Filtr kupisz w komisie za przysłowiowe grosze. Fotki w oryginale mają 18MB. Zdjęcia kartki podeśle jutro jak wróce do domq. 3 cm zrobisz bez problemu.

  6. #6

    Domyślnie

    dzieki bede czekal... A te fotki 18MB rozumiem ze w RAW-ie? Jezeli znajdziesz chwilke to przekompresuj z jedna tak do 1 MB jpg.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar Acro
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Czernica k. Rybnika
    Wiek
    52
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez razara
    Może zainteresuje Cię tańszy sposób. Używam 300d + EF-S 18-55 i soczewki +10D własnoręcznie przerobionej (oprawka ze starego filtra i zamówiona soczewka u optyka +10D - soczewka z wszystkimi możliwymi powłokami). Koszt około 60 zł. Przykład
    Kurcze, rewelacja jak dla mnie. Może jakiś mały opis w stylu "zrób to sam"??

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Jarosław
    Posty
    9

    Domyślnie

    18 MB to wielkość TIFFa, a Raw jakieś 6 MB w JPGi się nie bawie

    [ Dodano: 27 Wrzesień 2004, 22:35 ]
    Cytat Zamieszczone przez Acro
    Kurcze, rewelacja jak dla mnie. Może jakiś mały opis w stylu "zrób to sam"??

    Opisałem w moim pierwszym poście i nic więcej nie jest potrzebne - polecam jednak soczewkę z powłokami (sprawdziłem bez powłok, czasem powstaje flara). Najdroższe rozwiązanie to soczewka asferyczna, jednak jest to już bardzo duża różnica w cenie.

  9. #9

    Domyślnie

    A jak tam aberracje? Jest to jednak "konwerter" jednosoczewkowy wiec chyba na brzegach dosyc mocno wylazi?

    Pozdr.

  10. #10
    Bywalec Awatar Rudi
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Racibórz
    Posty
    241

    Domyślnie

    razara, w jaki sposób osiąga się takie czarne tło? Obróbka w PS czy jeszcze inny sposób?
    Pozdrawiam
    Rudi

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •