Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
I oto ukazał się w końcu test Sigmy 70-200 f/2.8 APO EX HSM DG na photozone i muszę stwierdzić (posiadałem ten obiektyw ale bez DG) że jednak wybór Canona 70-200 f/2.8L okazał się moim słusznym wyborem. Nie wiedziałem, czy posiadałem słabszy model ale mój Canon okazał się ostrzejszy, zwłaszcza przy przysłonie 2.8 - ale test potwierdził jednak że optyka Canona przewyższa sigmowską. Zapraszam na stronę
Verdict
The Sigma AF 70-200mm f/2.8 EX APO HSM DG proved to be a worthy representative of its league with high performance figures in most categories. At 70mm and 135mm easily matched and even excelled the Canon EF 70-200mm f/2.8 USM L (performance leader so far) whereas it was somewhat worse at 200mm except at medium aperture settings. Both distortions as well as vignetting are nothing to worry about. The build quality is very impressive. Regarding the substantially lower price tag the Sigma is certainly a highly interesting alternative to the competing products by the genuine manufacturers.
Verdict
The Sigma AF 70-200mm f/2.8 EX APO HSM DG proved to be a worthy representative of its league with high performance figures in most categories. At 70mm and 135mm easily matched and even excelled the Canon EF 70-200mm f/2.8 USM L (performance leader so far) whereas it was somewhat worse at 200mm except at medium aperture settings. Both distortions as well as vignetting are nothing to worry about. The build quality is very impressive. Regarding the substantially lower price tag the Sigma is certainly a highly interesting alternative to the competing products by the genuine manufacturers.
Witaj Kubaman,
Czy możesz wrzucić mi jakieś fotki wykonane tym obiektywem? Może być na priva.
Czy możesz wrzucić mi jakieś fotki wykonane tym obiektywem? Może być na priva.
pozdrawiam
jarek
witaj, zachęcam do zaglądnięcia do mojej galerii z podpisu. W dziele Taniec współczesny 90% zdjęć jest robionych właśnie tym szkłem. Jak obejrzysz i będziesz chciał cos więcej, to zapraszam na PM.
witaj, zachęcam do zaglądnięcia do mojej galerii z podpisu. W dziele Taniec współczesny 90% zdjęć jest robionych właśnie tym szkłem. Jak obejrzysz i będziesz chciał cos więcej, to zapraszam na PM.
pozdro
Witaj,
Dzięki. Obejrzałem je. Dla mnie wielce OK. Ciekawe czy to znowu kwestia konkretnego egzemplarza? Czy w jakości zdjęć "wersja z DG" może mieć na nie wpływ?
oprócz tego co napisał przedmówca, to w w tym konkretnym modelu oznacza to również soft zgodny z cyfrowymi EOSami. Stare wydanie tego szkła nie działa na DSLR (nie domyka przysłony), nie ma HSM, waży pół tony i jest dużo gorsze optycznie.
zapraszam do komentowania w moim wątku w galeriach
Ciekawe czy to znowu kwestia konkretnego egzemplarza?
być może, bo dwóch kolegów z forum marudziło na BF @ 200mm i f2.8. Chodziły słuchy, że podobno na Allegro jest kilka wadliwych sztuk, które zwracają coraz to inni klienci i one sobie tak krążą. Moja była kupiopna na ślepo w USA i działa rewelacyjnie.
Czy w jakości zdjęć "wersja z DG" może mieć na nie wpływ?
przypuszczam, że tak - choć w takich zdjęciach jak moje nie zauważyłbyś różnicy. Jest jeszcze pytanie, czy ta różnica jest warta tych dodatkowych pieniędzy (IMHO chyba raczej nie)
Komentarz