Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
jaki obiektyw do 350d tak, aby pobił ostrością KIT z d50?
jaki obiektyw do 350d tak, aby pobił ostrością KIT z d50?
witam,
dużo pjawiło się testów d50 i 350d z Kitami i wyszło na to, że ostrzejszy jest obiektyw nikona (nie podaje linków, ale mogę), ma co prawda większe abberacje, ale nie dokłuczają mi one tak mocno, jak brak ostrości...
Chcę kupić 350d w cenie poniżej ceny nikona d70 z KITenm (czyli ok 3800zł) ale z takim obiektywem, żeby ostrość zdjęc była co najmniej tak dobra jak w KIT d50.
Co proponujecie za obiektyw? jeśli nie ma szans na jakiś wymiennik ostrzejszy od Kita d50 w łącznej cenie niewiele wyższej od d50+KIT, to ile minimalnie musiałbym wydać i na jakie szkło?
Narazie wypada mi na nikona (chodzi o to ze generalnie w canona trzeba będzie wiecej dokladac, zeby osiagnac ten sam wynik co w nikonie ;-( ) , bo obawiam się ze do canona trzeba duzo doplacić na dobry obiektyw, a na początek i tak mogę kupić sprzęt niewiele odstający ceną od KITOWCA - i tak jak mówiłem, skoro ostrość i abberacje zależą głównie od optyki, to obaj producenci napewno mają dore obiektywy i w przyszłości sobie jakis dokupie, teraz mam na KITowca d50 lub 350d ewentualnie 350d z jakims wymiennikiem, tylko nie z kosmiczna ceną .
Muflon Czytałem tego gościa na cyberfoto. Jemu chodzi o Canonowy odpowiednik kitowego Nikkora 18-70. O ile wiem to niestety takiego niet. Jeśli mozesz przeznaczyć na obiektyw 1,5k to oczywiście Tamron 28-75 i pobije nie tylko tego kita 18-55 z d50 ale myslę, że wyzej wspomnianego 18-70 również łyknie
Ale napisał też coś o "kupieniu teraz czegoś taniego ale dobrej jakości, a dozbieraniu potem na coś droższego". I zgadzam się z djtermoz-em, 35 będzie nawet lepszy (bo bliżej ekwiwalentu 50mm). Tylko nie wiem, czy cena ciągle w założonym przedziale
kami - nie! ja rozpatruje zakup 350d lub d50 i porównuję ich KITy, testy świadczą o wyższości kita d50 18-55 nad KITEm 350d
słuchajcie, a generalnie obiektywy nikona są droższe/tańsze w porównaniu do canonowskich? oczywiście porównując obiektywy dające tak samo dobre efekty ostrości, abberacji, winietowania itd
d70 wystąpił tu tylko dlatego, ze nie mam narazie kasy na cos tak drogiego jak d70....
obiektyw zdaze sobie kupic
teraz chce miec KITa lub wymiennik tej klasy co d50... lub niestety d50 (albo stety), dla mnie troszke niestety, bo ojciec ma 300d i mógłbym mu podbierać obiektywy
Jesli ma byc zoom to obmacaj:
- Sigme 18-50mm f3.5-5.6 DC (w USA za $120 - nie wiem jakie sa ceny w Polsce)
- Tamrona 17-35mm
- lub cos podobnego w tym zakresie
Jesli twoj ojciec ma 300D to tym bardziej nie widze sensu inwestowania w Nikona...
apropo te 50mm/1.8 to obiektyw bardziej do pleneru,jakies widoczki bo na imieniny w mieszkaniu to niebardzo co nie??
Dokładnie odwrotnie, jasny (świetny do światła zastanego) a w DSLR za wąski na plener/widoczki (musiałbyś go nieźle przymknąć aby mieć właściwe DOF) do portretów ok.
Wiem co mówię bo go mam i sam potrzebuję czegoś szerszego do plenerów/widoczków na wakacjach.
Komentarz