Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Witam,
dlaczego takie przepalenie?
lampa pod kątem 45, pionowy kadr, ze stofenem, centralny punkt, bez przekadrowania, w e-ttl, ostatnio kilka razy, gdzie może być problem?
IMG_3428.CR2
Camera Model Name
Canon EOS 40D
Firmware
Firmware Version 1.0.8
Shooting Date/Time
2008-12-12 18:49:26
Tv(Shutter Speed)
1/80Sec.
Av(Aperture Value)
F3.5
Metering Modes
Spot
Exposure Compensation
0
ISO Speed
400
Lens
50mm
Focal Length
50,0 mm
Image size
3888 x 2592
Image Quality
RAW
Flash
On
White Balance
Auto
AF mode
One-Shot AF
Picture Style
Standard
Parameters
Tone Curve : Standard
Sharpness level : -
Pattern Sharpness : -
Contrast : 0
Sharpness : 3
Color saturation : 1
Color tone : 0
Long exposure noise reduction : Disable
High ISO speed noise reduction : Enable
Highlight tone priority : Enable
Color matrix
-
Color Space
sRGB
File Size
14645 KB
Witam
Miałem taki przypadek gdy przez nieuwagę nie zablokowałem lampy. Gdy przechodziłem do kadru pionowego to sądzę że brak kontaktu na stykach powodował taki efekt. Na forum czytałem o tym problemie nawet przy zablokowanej lampie, podobno w takich przypadkach ktoś wysyłał do serwisu i wymieniali/poprawiali styki. Podobno występuje to tylko z niektórymi modelami EXII. Przeczyść delikatnie styki.
może i tu jest problem, muszę sprawdzić,
u mnie 580EX w 5D jak i 40D jest sztywno osadzona, po przykręceniu nie rusza się, natomiast 580EX II w obu body lekko się rusza po zamocowaniu w sankach, jak to u was wygląda, też jest ruchoma?
Miałem podobry problem z 430exII - brak kontaktu na stykach.
Założyłem ponownie i wszystko działało, raz na jakiś czas tak mi sie zdarza, jeżeli bedzie sie częściej powtarzać to trzeba będzie odwiedzić serwis.
ja miałem taki sam efekt
- przypadkowo przełączyłem lampę w tryb M, no i siłą rzeczy była za duża siła błysku, ale zanim zorientowałem się o co chodzi to wyłączałem lampę, body, wyjmowałem akumulatorki, zdejmowałem lampę z sanek..... i nic... nadal było tak samo, już myślałem że coś mi padło, zamiast zacząć od podstawowej sprawy - sprawdzić jak mam ustawiona lampę ;-)
Zdarzyło się to niedługo po kupieniu lampy 580EXII :-) i chyba spanikowałem że zepsutą kupiłem (wstyd się przyznać) - ale ważne by uczyć się na błędach
gdy styki nie sa zbyt czyste lub lampa nie jest dokrecona to wtedy przechodzi w tryb TTL i dzieja sie takie jaja. Mialem to samo, co bym nie zmienil na lampie to walilo moca 1/1 i tylko snieg na zdjeciu byl. Na forum gdzies wyczytalem o tym wlasnie no i zwrocilem uwage ze zamiast ETTL-II jest TTL. Wyczyscic styki i po problemie. Oczywisce mowie o 580EXII
5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1 Crazy Apple Fanboy Ex Linux User
Podobnych objawów i ja zakosztowałem.
Taka sytuacja zdarzała mi się naszczęście nie za często przy lampie 430EX w połączeniu z 40D. Niestety to samo działo się po zmianie lampy na Metza 58 w połączeniu z powyższym Body.
Natomiast współpraca 58-ki z Body 5D jest jak narazie dobra i problem się nie objawia.
Stąd zaczyna nachodzić mnie myśl czy przypadkiem problemem nie jest zła konstrukcja stopki w 40D...No chyba że to brud etc...ale czyszczone styki były często.
Jedno jest pewne - zawsze pomagało odpięcie lampy oraz jej ponowne podpięcie.
Miałem dokładnie ten sam problem ze swoją 580EXII i 1Ds. Raz działała prawidłowo, innym razem przepalenia. Pomaga dokładniejsze mocowanie lampy do aparatu i okresowe przeczyszczanie styków. Poza tym zauważyłem to samo, co banan82 -- czasami lampa przełączała się z ETTL na TTL, co oznaczało brak kontaktu z ciałem. Warto więc obserwować co się na niej wyswietla.
Komentarz