View Full Version : CANON 20-35 mm F/3.5/4.5 USM AF LENS
witam serdecznie !
nie znalazlem jeszcze na forum opini o szkielku
CANON 20-35 mm F/3.5/4.5 USM AF LENS
czy mogl bym sie ktos podzielic opiniami ?
obiektyw pochodzi jak sie nie myle z 93 roku i czy nie bedzie problemow ze wspolpraca z nowymi dslr ?
z tego co przegladalem na stronie http://www.pbase.com/cameras/canon/ef_2035_35 to taka jakos zdjec mnie zadowala
generalnie chodzi mi o tani szeroki kąt
na ebayu mozna dostac za ok 370 $
Pozdrawiam
piotrkula 01-06-2004, 18:17 nie znalazlem jeszcze na forum opini o szkielku
niewiele twgo, ale zawsze cos:
http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=383
tylko nie kupuj go za 370 bo przeplacisz ponad 100 :twisted: to nie zart, nie wiem jak szukales ale tu masz zakonczone aukcje na ebay przejrzy je:
http://search-completed.ebay.com/canon-20-35mm_W0QQfromZR10QQsatitleZcanonQ2020Q2d35mmQQsbrf togZ1QQsofocusZsoQQsoitemstatusZ2
W Foto-Kurierze 4/2003 masz test zoomów szerokokątnych.
EF 20-35 f/3.5-4.5 USM zajął 3 miejsce zaraz po obu L-kach z oceną "Więcej niż Bardzo Dobry"
raczej bym sie nie opieral na testach z FK
merlin72 18-10-2005, 22:04 Witam !
Na początek pare słów o sobie. To mój pierwszy post na liście dlatego parę słów o sobie. Mam na imie Marek i mieszkam w Mikołowie. Forografią zajmuje się od 18 lat ale nie zawodowo ( chociaż robie ślubne zdjęcia). Używam dwóch aparatów EOS30 i Eos10D mam kilka szkieł i tyle. Właśnie zamierzam kupić Canona 20-35 ( 17-40 jest bardzo droga) i mam pytanie czy któś z Was uzywał go z 10D?
Pozdrawiam sedrecznie Marek
Na tej stronie można zobaczyć pare zdjeć zrobionych 10D z tym obiektywem
http://www.pbase.com/avito/image/27745301
merlin72 26-10-2005, 21:46 Dzięki za podpowiedź. kupiłem ten obiektyw i muszę powiedzieć że spełnia moje oczekiwania. Miałem 2 dni na testowanie równolegle z L-ką 17-40, f4 i muszę przyznać że oczywiście jest lepsza ale na dzień dzisiejszy ponad dwa razy wyższa cena nie uzasadnia tego wydatku. Zwłaszcza że 20-35 kupiłem za 900 PLN w idealnym stanie. Pozdrawiam
jasnezetak 05-09-2007, 17:31 Jeżeli macie ten obiektyw to może podeślecie mi jakies próbki bo na pbase.com są ale nie w orginalnych rozmiarach..
Z góry dzieki..
Ps. Plusy i minius tego obiektywu , to ??
ArturBonoVox 06-09-2007, 01:53 Nie wiem, o ktory pytasz ale chyba nie L?
Nie L: http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/canon_2035_3545/index.htm
L : http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/canon_2035_28/index.htm
jasnezetak 07-09-2007, 15:12 Nie wiem, o ktory pytasz ale chyba nie L?
Nie L: http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/canon_2035_3545/index.htm
L : http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/canon_2035_28/index.htm
No nie o L..
Mam propozycję zakupu Canona 20-35mm f/3.5-4.5 za ok 300 PLN.
Pomijając cenę (nie mogę znaleźć używanych szkieł, ale wydaje mi się racjonalna), napiszcie czy jest sens kupować je dla pejzażu? Nie pstrykam architektury, chodziłoby więc wyłącznie o plenery. Czy ktoś z was używał tego szkiełka? Inwestować, czy szukać czegoś jaśniejszego?
Pozdrawiam
Mam propozycję zakupu Canona 20-35mm f/3.5-4.5 za ok 300 PLN.
Pomijając cenę (nie mogę znaleźć używanych szkieł, ale wydaje mi się racjonalna),
nie można jej pomijać, bo mnie się z kolei wydaje podejrzanie niska.
napiszcie czy jest sens kupować je dla pejzażu? Nie pstrykam architektury, chodziłoby więc wyłącznie o plenery. Czy ktoś z was używał tego szkiełka? Inwestować, czy szukać czegoś jaśniejszego?
Jeśli chodzi o inwestycję, to nie wiem jakiej stopy zwrotu oczekujesz i w jakim czasie;
natomiast szkiełko można kupić, bo zanim ludzie zwariowali, to ten obiektyw miał bardzo dobrą opinie. Po co Ci jasne szkło do plenerów...?
Oczywiście opinie użytkowników bardzo mile widziane...
nie można jej pomijać, bo mnie się z kolei wydaje podejrzanie niska.
Gwozdzt - sprawdzony i ze stałego źródła ;)
Mam znajomego który w stanach ma firmę (firemkę) przeprowadzkową, i już parokrotnie złowił & odkupił ciekawe obiektywy (nie raz i nie dwa trafia na jakieś stare eosy poupychane po kartonach, i proponuje ich przejęcie za kosmetyczny rabat od swojej usługi :mrgreen: Sam nabył już w ten sposób 2 L_ki.. ;))
nie wiem jakiej stopy zwrotu oczekujesz i w jakim czasie
Nie oczekuję zwrotu w żadnym czasie. To szkło do analogowej amatorki, więc chodzi wyłącznie o satysfakcję. Pytanie, czy jest sens się w nie pakować? Miałoby uzupełnić 50mm 1.8 (docelowo 1.4) i prawdop. ultrazoom Tamrona 28-300 ze stabilizacją.
Po co Ci jasne szkło do plenerów...?
Po kaprys i parszywe doświadczenia :mrgreen: A na poważniej - od 2 lat każde poważniejsze terenowe focenie (mówię o dłuższych wyjazdówkach) kończy mi się granitowymi chmurami. Klątwa taka.. Chciałbym mieć jakiś komfort, a nie dołować się mroczkami w finale.
Poza tym coraz odważniej bawię się portretami.. nie wiem jak to szkło ma się do nich, ale może byłoby uzupełnieniem 50ki?
I OCZYWIŚCIE I NIEUSTAJĄCO "opinie użytkowników bardzo mile widziane..."!!! :)
Nie oczekuję zwrotu w żadnym czasie.
[OT on] Tak przypuszczałem :-) nie mogłem się jednak powstrzymać, bo z niewiadomych przyczyn cholernie mnie irytuje powszechne nadużycie słowa "inwestycja" w odniesieniu do zakupów konsumpcyjnych... [OT off]
i sorry za OT :-)
OT_on_of_on_of.. - Domyśliłem się, i postanowiłem być bardziej humanistycznie-precyzyjny ;)
|