Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Hejka. Właśnie zarejestrowałem się na nowym portalu fotografów ślubnych www.fotograf-wesele.pl. Myślę, że to dobra promocja moich usług (mam słabo wypozycjonowaną swoją stronę www).
Pomysł skupienia fotografów ślubnych w jednym miejscu wydawał mi się interesujący.
Co o tym sądzicie?
Zdrówka all
Zanussi ;-)
Ten serwis www.fotograf-wesele.pl jest nastawiony na kojarzenie par
młodych i fotografów.
Dobre jest to że redakcja nie bierze kasy za samą reklamę a tylko za
polecenia zrealizowane.
A wcześniej wymienione serwisy wydają się mało "user-friendly".
Ten serwis www.fotograf-wesele.pl jest nastawiony na kojarzenie par
młodych i fotografów.
Dobre jest to że redakcja nie bierze kasy za samą reklamę a tylko za
polecenia zrealizowane.
A wcześniej wymienione serwisy wydają się mało "user-friendly".
Takie mam pierwsze spostrzeżenia...
Zanussi
wcześniej wymienione fora, a szczególnie www.foto.forumslubne.pl, są wyjątkowo "user friendly" promujące dobrą fotografię slubną. nie wiem skąd masz przeciwne wnioski na temat przyjazności forum. to niesamowita baza wiedzy, a także miejsce miejsce, gdzie ogłaszają się pary. chyba, że problemem jest jakość folio - rzeczywiście, żeby się tam dostać, trzeba spełnić szereg wymagań, co zresztą jest sprawą słuszną. pobieranie opłat za kojarzenie par z fotografem jest wg ciebie ok? bo moim zdaniem to maszynka nastawiona na zarabianie kasy. sorry, ale szanujący się, klasowy fotograf ślubny nie pójdzie na to, żeby bulić wcale nie małe "myto".
proszę bardzo - gdy zrobię pierwszych 30 dobrych ślubów - będzie omnie wiedziało co najmniej kilkaset osób więcej. sam nie potrafiłbym trafić (nie wiem.. pozycjonowanie? reklama w innych mediach?) dowielu par osobiście.... i zdecydowałem się za niewielką opłatą pozostawić to profesjonalistom.... ot tyle.....
Adam - odpuść
Niektórzy lubią chodzić na skróty (czyli nadkładać drogi) i uczyć się na własnych błędach (a nie cudzych) - daj też koledze tę szansę ...
Znam ten serwis bardzo dobrze (www.fotograf-wesele.pl) - wcześniej był pod innym adresem (tylko na jedno miasto), ale teraz przeszedł duża pozytywną metamorfozę .
Nastawiony jest wyraźnie na "pary młode" - mogą one łatwo porównać i przejrzeć oferty fotografów. Myślę że ważne jest to czy będzie skuteczny dla fotografów.
...też myślałem ale im dużej myślę tym ....
1- to nie jest forum fotografów ślubnych - tylko pośredniak - forum służy raczej wymianie doświadczeń, uwag itp
2-nie służy ono do promocji własnego nazwiska - jest się tam anonimowym, co w przypadku pośredniaka jest zrozumiałe bo większość dogadała by się po za "forum"
3-nie można niedocenić samej idei - jest to po prostu panel-portal reklamowy, który może pomóc znależć klienta, są dosyć aktywni w necie , widać ich, co jest dużą zaletą "marketingową"
co do samej ceny - przy 4 zleceniach z portalu na miesiąc musisz oddać 600 zł - a pozycjonwanie można znależć NIECO taniej, faktem jest że najpierw czeba te 4 zlecenia mieć...
spoko. ja przez portal zapełniłem sobie kalendarz na ten rok. na przyszły już też się zaczyna zapełniać. dodałem do ceny 150 zł i tyle. myślę, że ten układ jest na razie (dla mnie) korzystniejszy ponieważ płacę tylko za wykonane zlecenia a nie jakąś stałą opłatę miesięczną... w przypadku samodzielnego pozycjonowania swojej strony niezależnie od tego czy będe miał zlecenia czy muszę tą kasę zapłacić - a tu płacę gdy robię gdy nie robię mam luz ;-)
Mnie tam to na razie odpowiada a liczę że po dwóch latach moje nazwisko wryje się parom, którym sesje już zrobiłęm w pamieć i będę dostawaw zlecenia bezpośrednio... Wśród par moje nazwisko przecież będzie istniało (nie fotografujemy w maskach i z podrobionymi dowodami osobistymi przecież ;-D) i prędzej czy później trochę zleceń bezpośrednich na pewno wpadnie.
Komentarz