5d i co do tego??

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • hunter

    #1

    5d i co do tego??

    Skuszony naprawdę atrakcyjną ceną 5d zawitałem w Wasze progi
    Trochę już sie naczytałem ale jeszcze jakieś wątpliwości są, budżet bardzo ograniczony:



    5000 - 5D
    1200 - 85/1,8
    2000 - 17-40/4
    1800 - 70-200/4
    1100 - 50/1,4

    99% zdjęć jakie robię to portrety.... więc się tak zastanawiam czy w miejsce tego 17-40 nie wrzucić TAMRONa 28-75/2,8???

    Naczytałem się tutaj że do portretu FF to lepiej 135.... Powiem tak mam 135 i w analogu oki fajne ale chyba 85tka też wyciąga fajna GO myślę że ta WASZA to tak już przy dziurze rzędu 2?? powinna być całkiem używalna


    Z góry dzięki za pomoc

    Wracam do przeszukiwania forum...
  • janmar
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 3468

    #2
    Uzyj funkcji "szukaj" na forum jest b.duzo na ten temat.Do portretu C 85/1,8
    czy tez 135/2 to obiektywy na najwyzszym poziomie ,ostre od pełnego otworu . Ale 50/1.4 tez niezły i mozna by tu jeszcze duzo wymienić...Tylko wpierw musisz sobie odpowiedziec jakie portrety głównie chcesz robic? Twarz ? Popiersie ?Cała postać?
    Studio ? statyczne ? Dzieci ? Wszelkiego rodzaju? Itp.Ceny też są różne.Poczytaj wątki z forum,bo wybór mozliwych szkieł jest spory.Zestaw jaki wymieniłes jest chyba optymalny w kategorii cena,jakość ,mozliwosci.Pozdrawiam

    Komentarz

    • Mac
      Pełne uzależnienie
      • 2004
      • 2063

      #3
      Zanim Vitez zamknie ten wątek i będzie pewnie miał w tym sporo racji Pomyśl o jasnych szkłach. Weź sobie do portretu 85/1.8 lub 135/2.0 a do tego pomyśl o 24-70/2.8.
      EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8 | EF 24-105/4 | EF 70-200/2.8| EF 100-400/4.5-5.6 | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4 | EF 135/2| EF 100/2.8 Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B

      Komentarz

      • hunter

        #4
        Spoko szukam już od 4dni

        Do teraz starczało mi zupełności trio 35 50 85 tylko że do tego dochodził jeszcze crop.....

        Zawsze odnoszę wrażenie że jak ktoś ma jednego posta to albo jest debilem albo mu mama kompakta kupiła pod choinkę - tak jest traktowany

        Studio odpada, cała reszt na pewno tak a jakie zdjęcia różne....
        99% plener

        Wątki czytam, bliźniaczego nie znalazłem (może źle szukam)

        Komentarz

        • akustyk
          gajowy
          • 2004
          • 12226

          #5
          okresl sie precyzyjniej jakie zdjecia robisz, to sie latwiej wymysli, ktore szkla
          www albo tez flickr

          Komentarz

          • hunter

            #6
            Zamieszczone przez akustyk
            okresl sie precyzyjniej jakie zdjecia robisz, to sie latwiej wymysli, ktore szkla

            Portrety: całe postacie, do kolan cięte, i do pępka cięte
            Grupowo- rzadko
            Precyzyjniej się wyrazić nie mogę
            Już pisałem studio beee plener cacy pomieszczenia? po przesiadce na FF pewnie tak

            70-200 to na wypadek jak by sie jakiś koncert/reporterka wymagająca czegoś dłuższego, od biedy trafiła...

            Takich zdjeć jak kolega akustyk, nie robię, bo i tak szans nie mam i nigdy nie umiałem, znam Twoje zdjęcia z plfoto

            Stąd moja kombinacaja za 35+crop chcialbym 50tke F1,4 85bym zostawil bo to Imo świetna ogniskowa do portretowania... no a te 2tele to tak na zasadzie jak trzeba w miarę szybko reagować
            Ogólnie jestem miłośnikiem stałek ale budżet mały

            Komentarz

            • Goomis
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 1893

              #7
              Zamieszczone przez hunter
              budżet bardzo ograniczony:
              5000 - 5D
              1200 - 85/1,8
              2000 - 17-40/4
              1800 - 70-200/4
              1100 - 50/1,4
              Jak ja bym chciał miec tak "ograniczony" budżet, hehe :razz:

              Skoro robisz w 99% portrety to po ja bym wolał zamiast tego zestawu szkieł coś takiego:
              35/1.4 L - 4000
              135/2 L - 3000

              z 5D wydaje mi się to super duet a oba szkła zaliczane są do ścisłej czołóweczki eLek Canona. Dodajesz 1000zł a masz super zestaw - o niebo lepszy, może i trochę mniej uniwersalny. A jak zarobisz i odłożysz trochę grosza to do kompletu 85/1.2 L i masz świętą trójcę w komplecie ;-) Ew. jak 35 wydaje Ci się zbyt wąskie to może 50/1.2 L ale wydaje mi się, że 35 dostaje jednak dużo lepsze noty :-D Może niech się wypowie Towers z tego co pamiętam to chyba on ma dosłownie WSZYSTKO ;-)
              5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

              Komentarz

              • MMM
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 4250

                #8
                Ten zestaw wg mnie budżetowo najlepszy:
                50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/4

                17-40/4 to obiektyw do architektury i pejzaży, w portrecie f/4 to już trochę duża GO.
                Digart

                Komentarz

                • Vitez
                  zło konieczne
                  • 2004
                  • 19804

                  #9
                  Zamieszczone przez Mac
                  Zanim Vitez zamknie ten wątek i będzie pewnie miał w tym sporo racji
                  Wątek musiałby być naprawdę drastyczny by go zamknąć w dziale "dla początkujących" . To właśnie dział stworzony na powtarzające sie pytania.

                  Komentarz

                  • hunter

                    #10
                    Zamieszczone przez Goomis
                    Jak ja bym chciał miec tak "ograniczony" budżet, hehe :razz:

                    Skoro robisz w 99% portrety to po ja bym wolał zamiast tego zestawu szkieł coś takiego:
                    35/1.4 L - 4000
                    135/2 L - 3000
                    Budżet hmm sprzedam stare graty i wezmę kredyt więc nie ma czego zazdrościć

                    Ja zacznę na tym zarabiać to pewnie kupię te szkła
                    Póki co potrzebuję też coś bardziej uniwersalnego.... choć te szkiełka kuszą

                    Ewentualnie co dołożyć do tego zestawu:

                    50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/4??

                    Taniego tamrona (do zdjęć do kotleta , do tego i błyskadełko?
                    Czy zamienić 70-200 4/ na 2,8 ??

                    Komentarz

                    • hofi66
                      Początki nałogu
                      • 2005
                      • 290

                      #11
                      Zamień 70-200 f/4 na 2.8 - b.dobry w portrecie.
                      Trzeba mieć odwagę, by milczeć ...

                      Komentarz

                      • gustaff
                        Coś już napisał
                        • 2006
                        • 80

                        #12
                        Są dwie opcje:
                        Jeśli lubisz mieć szeroko to ja bym brał 17-40/4 + 50/1,4 + 85/1,8 + 70-200/4 - to naprawdę doskonały zestaw.

                        Ewentualnie poruszając się w tym budżecie... 24-70/2,8 + 85/1,8 i na tele jakieś bym sobie dozbierał, chyba, że możesz 70-200/4 kupić od razu Jako alternatywę brał bym pod uwagę również sigmę 70-200/2,8 HSM.

                        Możliwości konfiguracji jest cała masa
                        5D mk II + szkła. A900 + szkła. Minolta 600si + szkła. Zenit + szkła

                        Komentarz

                        • Gringo997
                          Uzależniony
                          • 2007
                          • 516

                          #13
                          najlepszy zestaw to 24-70 + 70-200 2.8 L (a że dolar spadł to mógłbyś zmieścić sie w 6300zł z jednym i drugim):wink:
                          Fotografia to pasja, moj Blog o fotografi, fotograficznie o wszystkim.

                          Komentarz

                          • hunter

                            #14
                            Zamieszczone przez Gringo997
                            najlepszy zestaw to 24-70 + 70-200 2.8 L (a że dolar spadł to mógłbyś zmieścić sie w 6300zł z jednym i drugim):wink:
                            85tki nie odpuszczę tto dla mnie podstawowe i pięknie rysujące szkło a myślę że między F1,4 jakie teraz mam a F1,8 w Waszym systemie nie będzie wielkich różnic
                            Poza tym oki fajny zestaw ale trzeba też coś jeść tym bardziej że ja na fotografii na razie nie zarabiam, więc może jak uda się coś zarobić to wtedy dokupię

                            Co do tej Sigmy słyszałem że ciężko dostać dobrą sztukę z używalną dziurą 2,8

                            Komentarz

                            • Goomis
                              Pełne uzależnienie
                              • 2006
                              • 1893

                              #15
                              Zamieszczone przez Gringo997
                              najlepszy zestaw to 24-70 + 70-200 2.8 L (a że dolar spadł to mógłbyś zmieścić sie w 6300zł z jednym i drugim):wink:
                              Do portretu to zamiast 24-70 zdecydowanie lepiej 50/1.4 i 85/1.8
                              Hunter a co do Twojego pytania poprzedniego to lepiej dolozyc do 70-200/2.8 no i wtedy masz już szkło na którym możesz reporterka zarobic. Wspominałeś coś o koncertach - to szkło jest ********e do tego celu! :-D Wiem bo robiłem i wzdycham kiedy będę miał własne ;-)
                              5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

                              Komentarz

                              Pracuję...