Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Przeczytałem na forum ze zdjęcia zrobione stabilizacją mają gorszą jakość?
Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii bo zastanawiam sie nad obiektywami i nie wiem czy brać IS czy nie. Sa może jakieś testy to potwierdzające.
jak masz kase na IS to brać z tą jakoscia to piszą ludzie którzy cały czas robia zdjecia tablic testowych itp. na odbitkach/wydrukach tego nie zauwazysz. ale ja bym wolal zamiast IS wziasc z lepszym swiatlem (jesli masz taka opcje).
Popieram speed555. IS w sumie w większości są w tele, chyba poza 24-105 L IS. A tele to i tak najlepiej oprzeć o monopod Więc stabilizacje masz w postaci monopoda.
Ja bym brał jaśniejszą wersje bez stabilizacji. Ale biorę pod uwagę moje potrzeby. Jeśli uważasz za niepraktyczne używanie monopodu, lub niewygodne, no cóż, bierz z ISem.
jak masz kase na IS to brać ale ja bym wolal zamiast IS wziasc z lepszym swiatlem (jesli masz taka opcje).
A najlepiej z lepszym światłem i IS-em :-D . Nie zauważyłem żeby IS wpływał na pogorszenie jakości zdjęć, a wręcz przeciwnie w wielu przypadkach jest pomocny. Znakomicie neutralizuje drżenie zmęczonych rąk, nie trzeba dźwigać dodatkowago sprzętu /monopod, statyw/:-D .
Przeczytałem na forum ze zdjęcia zrobione stabilizacją mają gorszą jakość?
Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii bo zastanawiam sie nad obiektywami i nie wiem czy brać IS czy nie. Sa może jakieś testy to potwierdzające.
Dzięki
IS nie pogarsza jakości zdjęcia.Jest obecnie coraz częściej montowany w nowych obiektywach.Jest równiez coraz bardziej rozbudowywany.Pomaga przy zdjeciach"z ręki"tak obiektów statycznych jak i przemieszczajacych sie ułatwiajac panoramowanie poziome i pionowe.Jak wszystko tak i IS musi byc stosowany świadomie i ze zrozumieniem jego roli i dzialania.Mozna ogladać testy [polecam Google] ale lepiej zrobic próbne zdjecia na granicznych dla poruszenia czasach z IS właczonym i wyłączonym.Canon oferuje przesuniecie czasu poruszenia o dwa lub trzy stopy,to b.dużo.Przy szkłach z długą ogniskową i jasnych jest to jedyna droga do skrócenia czasu wykonania nieporuszonego zdjecia w trudnych warunkach [światło,ruch]To jaki wybrac obiektyw zawsze zależy od jego przeznaczenia.NP. na spacer zoom IS.Do studia na statyw bez IS bo niepotrzebny [zresztą i tak nie działa].Ideałem na dzis trudnoosiagalnym i b.kosztownym byłby b.jasny obiektyw z IS.Niewątpliwie zwiększanie roli IS to przyszłość bo z jasnoscią obiektywów ze względu na prawa fizyki niewiele da się więcej zrobić.Z czasem gdy potanieje bedzie w kazdym obiektywie jak dzis AF.{i wreszcie [o stań sie chwilo] przestane czytac czy lepiej jasny?czy z IS} Pozdrawiam
Zgadzam się z janmarem. Ja mam ISa w 24-105 i fajnie jest robić nieporuszone fotki przy 1/30s z ręki przy 100mm, przydaje się to w różnych sytuacjach. Dobrze by było mieć do tego jeszcze 2,8 światełko, ale is bardziej mi sie przydaje, bo światełko mam w stałkach.
To jest tak ustabilizowany obiektyw bez IS powinien dać ( i wg mnie daje )lepszy obraz gdyż nie ma dodatkowego elementu optycznego w postaci IS ,który zwieksza zniekształacenia. Jednak dobre zdjęcie o wiele łatwiej jest zrobić obiektywem z IS gdyż eliminuje się niekorzystny wpływ drgań - Jednym słowem jeżeli nie fotografujesz wylącznie ze statywu to jak najbardziej IS jest przydatny !!!
Znajdziesz tyle samo przeciwnikow ilu zwolennikow. Ci co posiadaja szkla z IS, beda mowic ze jest to super sprawa i bardzo przydatna. Ci ktorzy nie maja, napisza, ze albo jest to bajer i że tak naprawde jest to niepotrzebne, albo ze zamiast IS wola jasniejsze szklo.
Ja kiedys myslalem podobnie dopoki nie kupilem mojej pierwszej Eli z IS. Teraz chcialbym zeby wszystkie szkla jakie mam mialy IS (w sumie 70% ma).
Jesli mnie drazni to zawsze moge ją wyłączyc! Ale juz nie raz sie przekonalem o zalecie tego systemu, i zawsze bede mowic ze TAK ! IS warto miec.
----------------------------------------
Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje
Kiedy masz do wyboru albo nie zrobić zdjęcia w ogóle albo użyć IS to o jakiej stracie jakości mówimy? Ja bym powiedział bardziej że IS "zyskuje" zdjęcie.
Moim wyjściem jest w tym momencie 1.2 w 85tce ale kosztem czasami za małej głębii ostrości. Dlatego chce coś z IS'em .. i pewnie kiedyś sobie kupie Ale nie powiem żebym nie mógł żyć bez IS'a..
Znajdziesz tyle samo przeciwnikow ilu zwolennikow. Ci co posiadaja szkla z IS, beda mowic ze jest to super sprawa i bardzo przydatna. Ci ktorzy nie maja, napisza, ze albo jest to bajer i że tak naprawde jest to niepotrzebne, albo ze zamiast IS wola jasniejsze szklo.
dobra, tylko co Ci z IS przy czasie np. 1/20-30 jak obiekt sie rusza? i tak wyjdzie nieostre wiec chyba lepiej miec jasniejsze szklo zeby miec krotszy czas??
dobra, tylko co Ci z IS przy czasie np. 1/20-30 jak obiekt sie rusza? i tak wyjdzie nieostre wiec chyba lepiej miec jasniejsze szklo zeby miec krotszy czas??
Nie wyjdzie nieostre. Najwyżej ruszone Też ma fajny klimat.
Ale jaką masz alternatywę? Nie robić zdjęć wogole?
dobra, tylko co Ci z IS przy czasie np. 1/20-30 jak obiekt sie rusza? i tak wyjdzie nieostre wiec chyba lepiej miec jasniejsze szklo zeby miec krotszy czas??
Druga kurtyna + dopalenie lampą (np. ). Pomiędzy f/4 a f/2.8 nie ma tak wielkiej różnicy żeby zagwarantowała ci nieporuszone zdjęcie w takich warunkach. Oczywiście nie mówie że IS jest zły. Jest bardzo użyteczny. Chciałbym zaznaczyć tylko że fotografia przy zastanym świetle ma swoje granice
Komentarz