Canon G9

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • chrisowaty
    Coś już napisał
    • 2005
    • 73

    #1

    Canon G9

    W Polsce oficjalnie jeszcze go nie ma, ale newsy już na jego tam są:



    I poprawili się oddając format RAW.
  • Kolaj
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 3293

    #2
    E, tam, zaraz nie ma... http://www.komputronik.pl/Aparaty_cy...,id,45538,s,1/

    Komentarz

    • TomS
      Uzależniony
      • 2006
      • 880

      #3
      Ale zabrali tym razem karty CF, co może się wielu nie spodobać. Bo mając lustro i chcąc mieć jakąś cyfrówkę to muszą kupić kartę MC albo SD. A tak to się tylko przekłada kartę.

      Komentarz

      • chrisowaty
        Coś już napisał
        • 2005
        • 73

        #4
        Zamieszczone przez Kolaj

        Tyle że na zamówienie, a czas oczekiwania - znając komputronik do 40 dni .

        Komentarz

        • Kolaj
          Pełne uzależnienie
          • 2006
          • 3293

          #5
          Zamieszczone przez chrisowaty
          Tyle że na zamówienie, a czas oczekiwania - znając komputronik do 40 dni .
          Piszą, że 2-3 dni. W każdym razie jest w Polsce chyba oficjalnie.

          Przy obecnych cenach kart to rezygnacja z CF nawet dla posiadacza DSLR-a nie jest dramatem.
          Ostatnio edytowany przez Kolaj; 5109.

          Komentarz

          • chrisowaty
            Coś już napisał
            • 2005
            • 73

            #6
            są już pierwsze testy:

            Komentarz

            • rolaj
              Uzależniony
              • 2006
              • 584

              #7
              A ma ruchomy wyświetlacz? Jego brak od #7 to największa wada nowych "G".

              Komentarz

              • Kolaj
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 3293

                #8
                Zamieszczone przez rolaj
                A ma ruchomy wyświetlacz? Jego brak od #7 to największa wada nowych "G".
                Google Twoim przyjacielem jest:
                http://www.dpreview.com/news/0708/07082005canong9.asp

                Komentarz

                • rolaj
                  Uzależniony
                  • 2006
                  • 584

                  #9
                  Zamieszczone przez Kolaj
                  Znam Googla i Dpreview. Znałem też odpowiedź, na pytanie które zadałem. A chodziło mi o to, że chrisowaty napisał powyżej, że "poprawili się oddając format RAW". Jasne, ale brak tego formatu to moim zdaniem nie jedyna, a w każdym razie nie największa wada. Ruchomy wyświetlacz był najwiekszą zaletą pierwszych powershotów z serii G. O rozczarowaniu, jakie sprawił jego brak, od siódemki licząc, napisano mnóstwo, również na forum Dpreview.

                  Komentarz

                  • chrisowaty
                    Coś już napisał
                    • 2005
                    • 73

                    #10
                    Canon G9 - zdjęcia

                    Zamieszczone przez rolaj
                    Znam Googla i Dpreview. Znałem też odpowiedź, na pytanie które zadałem. A chodziło mi o to, że chrisowaty napisał powyżej, że "poprawili się oddając format RAW". Jasne, ale brak tego formatu to moim zdaniem nie jedyna, a w każdym razie nie największa wada. Ruchomy wyświetlacz był najwiekszą zaletą pierwszych powershotów z serii G. O rozczarowaniu, jakie sprawił jego brak, od siódemki licząc, napisano mnóstwo, również na forum Dpreview.
                    Teraz chyba trzeba czekać na G11, może oddadzą jeszcze ruchomy wyświetlacz. Choć ciężko sobie wyobrazić ruchome 3" Jako że jestem użytkownikiem G5, brakuje mi większego zoom'a i szybkości w ostrzeniu. Poza tym nie mam uwag.
                    Ostatnio edytowany przez chrisowaty; 1574.

                    Komentarz

                    • vica77

                      #11
                      Witam!
                      No właśnie wiele sklepów ogłasza się z tym aparatem, jednak nikt go nie sprzedaje. Na allegro jest juz 5 modeli do kupienia, no ale nie jestem pewny źródła. Czy ktos zna jakieś miejsce gdzie tę zabawke mozna kupić? zależy mi na czasie ponieważ potrzebuje aparat do wyjazdu poza granice kraju. Inaczej bym poczekał.... z góry dzięki za info...

                      Komentarz

                      • Skipper
                        Pełne uzależnienie
                        • 2006
                        • 1112

                        #12
                        kup za granica... bedzie taniej i byc moze pewniej


                        EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple

                        Komentarz

                        • vica77

                          #13
                          http://www.allegro.pl/item246656114_...at_pl_22_.html

                          w cenie karta SD2gb i inne dodatki.... co Wy na to?

                          Komentarz

                          • chrisowaty
                            Coś już napisał
                            • 2005
                            • 73

                            #14
                            Zamieszczone przez vica77
                            http://www.allegro.pl/item246656114_...at_pl_22_.html

                            w cenie karta SD2gb i inne dodatki.... co Wy na to?
                            Skoro czas Cię nagli, to propozycja jest jak najbardziej sensowna. Oczywiście będę oczekiwał kilku słów na temat tego aparatu

                            Komentarz

                            • vica77

                              #15
                              kto się orientuje gdzie mozna zdobyc szczegółową instrukcję do g9 bo w zakupionym zestawie jest tylko ogólnikowa....

                              Komentarz

                              Pracuję...