co wybrać? canon, a może sigma

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • kolak
    Dopiero zaczyna
    • 2006
    • 21

    #1

    co wybrać? canon, a może sigma

    zastanawiam się co było by dla mnie najlepszym wyborom co do obiektywu

    wiec na wstępie -

    PRZEZNACZENIE
    - wnętrza
    - krajobraz
    - miejskie zaułki
    - i na koniec może jakieś sesyjki

    MAM JUŻ
    body 350D
    sigme 70-300 APO
    canona 50/1.8
    starego canona 28-105 II USM
    KIT II

    CO BIORĘ POD UWAGĘ:
    - Canon EF-S 10-22 f/3.5-4.5 USM (cena około 2 500 zl)
    - Sigma 10-20 f/4-5.6 EX DC HSM (cena około 2 000zł)
    i na koniec pod dużym znakiem zapytania z powodu ograniczonych funduszy
    - Canon EF 17-40 mm f/4L USM (cena około 2 800zl)

    nie mogąc się zdecydowoś postanowiłem zasięgnąć opini forowiczów
    z góry dziekuje
    EOS 500d + juz nie tak mala kolekcja szkiełek
    g9
  • iktorn92
    Uzależniony
    • 2007
    • 605

    #2
    No to masz problem... Według mnie postawił bym na canon 17-40 4L. jest to swietne szkło ostrość Af i jakość. Sigmy jakos nie brał bym pod uwage co do canon 10-22 to masz gwint EF-S a gdy zmienisz sprzęt to moze niepasować i to jest jego wada a na pełnej klatce bedzie winietował... Możesz troche poczekać i kupic 17-40 L a na allegro widziałem nówke z gwarą za 2200-2300. Tak więc dasz rade
    Flickr
    Portfolio Ślubne

    Komentarz

    • kolak
      Dopiero zaczyna
      • 2006
      • 21

      #3
      cenna informacja co do winietowania bo moze przyjdzie taki czas i 5d ... kiedyś
      EOS 500d + juz nie tak mala kolekcja szkiełek
      g9

      Komentarz

      • esteper
        Uzależniony
        • 2006
        • 635

        #4
        Zamieszczone przez iktorn92
        No to masz problem... Według mnie postawił bym na canon 17-40 4L. jest to swietne szkło ostrość Af i jakość. Sigmy jakos nie brał bym pod uwage co do canon 10-22 to masz gwint EF-S a gdy zmienisz sprzęt to moze niepasować i to jest jego wada a na pełnej klatce bedzie winietował... Możesz troche poczekać i kupic 17-40 L a na allegro widziałem nówke z gwarą za 2200-2300. Tak więc dasz rade
        Panie kochany, ale Ty herezje prawisz... Canon'a 10-22 nie podepnie w życiu pod FF, więc problem winietowania jest wyeliminowany. EF-S nie podepniesz pod EF. Tyle

        P.S. 17-40/4L można wyjac za 2,5k plnów.
        5DmkII + C50/1.4 + C85/1.8 + 2,5kg jabłek w wersji PRO

        "ADMINISTRACJO ! ZAPOBIEGAJ I LECZ SIĘ RUTYNOWO. DOBRO ADMINISTRACJI, GWARANTEM DOBRA OGÓŁU"

        Komentarz

        • Mac
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 2063

          #5
          Patrząc na to co masz, na dostępny budżet i wymienione możliwości to jedynym rozsądnym wyborem jest C 17-40/4L. Gdybyś miał więcej kasy to ze względu na lepsze światło zasugerowałbym 16-35/2.8 L.
          Sigmę zdecydowanie odradzam a Canon 10-22 może i fajny ale tylko EF-S i zdecydowanie za drogi w stosunku do tego co oferuje.
          EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8 | EF 24-105/4 | EF 70-200/2.8| EF 100-400/4.5-5.6 | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4 | EF 135/2| EF 100/2.8 Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B

          Komentarz

          • theremin

            #6
            W!

            Zamieszczone przez iktorn92
            (...) gwint EF-S (...)
            Proszę o wyjaśnienie co to jest za gwint i w jakiej normie jest opisany. PN? BN? ISO? IEEE? a może wymyślił go wujek władek ze wsi?
            Bo są gwinty metryczne, calowe, edisona, grubo i drobnozwojowe, lewe, prawe itd. itp., ale o czymś takim nigdy nie słyszałem...

            A poważnie to na przyszłość radzę się precyzyjnie wyrażać i nie mylić gwintu z wielowypustem i bagnetem.
            Pzdr!

            Komentarz

            • jadeit
              Początki nałogu
              • 2004
              • 466

              #7
              Zamieszczone przez theremin
              W!
              Proszę o wyjaśnienie co to jest za gwint i w jakiej normie jest opisany. PN? BN? ISO? IEEE? a może wymyślił go wujek władek ze wsi?
              Bo są gwinty metryczne, calowe, edisona, grubo i drobnozwojowe, lewe, prawe itd. itp., ale o czymś takim nigdy nie słyszałem...
              zapewne przyzwyczajenie z czasów M42 aparaty 'kiedyś' takich używały

              pozdrawiam
              un point c'est toi
              fotki są tu: http://www.asfalt.net.pl/main.aspx?page=3&uid=10

              Komentarz

              • Allensteiner
                Bywalec
                • 2006
                • 177

                #8
                bierz 17-40, kupisz nową sztukę na 2500zł, oddasz kita za 100zł, wyjdzie ci 2400 za świetny zoom standardowy do 350d;

                do tych zastosowań co napisałeś będzie pasował, nawet do "jakichś sesyjek";

                jak za ileś lat kupisz sobie np. 5d będziesz miał piękny ultraszeroki, co do winiety to bym sie nie przejmował, przy f8 winieta już znika, a przy tym trzaska się najczęściej krajobrazy - a do tego 17-40 na FF jest idealny, możesz nawet MZ używać przy f4 do reporterki na szerokim kącie, ale wtedy winieta nawet jeśli będzie to co z tego ?;

                czołem
                lepsze jutro było wczoraj

                Komentarz

                • moregun
                  Początki nałogu
                  • 2006
                  • 351

                  #9
                  Zamieszczone przez theremin
                  W!



                  Bo są gwinty metryczne, calowe, edisona, grubo i drobnozwojowe, lewe, prawe itd. itp., ale o czymś takim nigdy nie słyszałem...


                  Pzdr!
                  no fizykę i technikę to miałem dawno ale EF-S to raczej podstawa canonologii. tez sie ostatnio borykam z wyborem szerokiego i kata. zestawienia porównawcze canona 10-22 i sigmy robie to mi wychodzi prawie na to samo jedno ma minusy i drugie tylko w trochę innym dziedzinach. nie mam w planach kupowania w najbliższymi czasie 5d. interesują mnie oprócz krajobrazu także śluby i wesela wiec totalnie nie wiem. robiłem już 17-40 i ma super AF w ciemnych pomieszczeniach. a 10-22 nawet nie macałem ale pamiętam jeszcze co to ultraszeroki kąt.

                  Komentarz

                  • Zigi
                    Uzależniony
                    • 2005
                    • 532

                    #10
                    A ja przewrotnie zapytam czy wystarcza autorowi wątku 18mm w krajobrazie (mi czegoś jakby brakowało)? Ten 1mm w dół w przypadku 17-40 jakoś nie wydaje się być rozwiązaniem problemu.
                    40D, c10-22, c15-85, c50/1.4, 70-200L4, 400L5.6, RUP43, Sherpa 600R +inne graty...
                    Moje wiekowe zdjątka na CB & na obiektywnych - zapraszam

                    Komentarz

                    • Kolekcjoner
                      Obertroll
                      • 2006
                      • 18793

                      #11
                      Zamieszczone przez Zigi
                      A ja przewrotnie zapytam czy wystarcza autorowi wątku 18mm w krajobrazie (mi czegoś jakby brakowało)? Ten 1mm w dół w przypadku 17-40 jakoś nie wydaje się być rozwiązaniem problemu.
                      No to jest "mały" problem . Czasami tych milimetrów jest za dużo i wartałoby mieć coś szerszego ale ogólnie to z tych szkiełek zdecydowanie 17-40.
                      "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                      Kapitan Wagner

                      Komentarz

                      • maciegg
                        Dopiero zaczyna
                        • 2007
                        • 30

                        #12
                        Była ostatnio mowa na ten temat

                        http://www.canon-board.info/showthread.php?t=22735

                        http://www.canon-board.info/showthread.php?t=22776


                        pzdr
                        Canon

                        Komentarz

                        • marekb
                          Pełne uzależnienie
                          • 2006
                          • 2273

                          #13
                          Zamieszczone przez theremin
                          W!



                          Proszę o wyjaśnienie co to jest za gwint i w jakiej normie jest opisany. PN? BN? ISO? IEEE? a może wymyślił go wujek władek ze wsi?
                          Bo są gwinty metryczne, calowe, edisona, grubo i drobnozwojowe, lewe, prawe itd. itp., ale o czymś takim nigdy nie słyszałem...

                          A poważnie to na przyszłość radzę się precyzyjnie wyrażać i nie mylić gwintu z wielowypustem i bagnetem.
                          Pzdr!
                          widzę żeś po jakijś mechanice, czy czymś podobnym... ale gdzieś wielowypust w mocowaniu obiektywu znalazł...??

                          Komentarz

                          • Zigi
                            Uzależniony
                            • 2005
                            • 532

                            #14
                            Zamieszczone przez Kolekcjoner
                            No to jest "mały" problem . Czasami tych milimetrów jest za dużo i wartałoby mieć coś szerszego ale ogólnie to z tych szkiełek zdecydowanie 17-40.
                            Jak najbardziej się zgadzam, iż jest to świetny obiektyw jakościowo najlepszy z tych wymienionych. Tyle ze dwa pierwsze mają nieco inne zastosowanie niż ten.

                            I tu autor wątku powinien się najpierw zastanowić czy chce mocno szeroki kąt mieć do dyspozycji czy też nie ma tej potrzeby. Dysponuje 18-55 czyli mniej więcej orientuje się jak wyglądać będzie zakres 17-40. Jeśli na to pytanie sobie odpowie to sprecyzuje swoje wymagania i już będzie wiedział co kupić .

                            Natomiast co do poruszanego ciągle przy okazji szerokich szkieł 5D. Jeśli ktoś myśli o zakupie tego aparatu w przeciągu paru miesięcy czy roku to faktycznie nie ma co się ładować w EF-S ale jeśli to tylko luźna myśl na zasadzie może kiedyś moim zdaniem nie powinno to mieć wpływu na to jakie szkło wybieramy dziś do aparatu z cropem. Crop z rynku nie zniknie w ciągu najbliższych paru lat i zawsze można szkiełko odsprzedać jak już nie będzie potrzebne.
                            Ostatnio edytowany przez Zigi; 2545.
                            40D, c10-22, c15-85, c50/1.4, 70-200L4, 400L5.6, RUP43, Sherpa 600R +inne graty...
                            Moje wiekowe zdjątka na CB & na obiektywnych - zapraszam

                            Komentarz

                            • bebesky
                              Pełne uzależnienie
                              • 2006
                              • 1231

                              #15
                              Zamieszczone przez theremin
                              Proszę o wyjaśnienie co to jest za gwint i w jakiej normie jest opisany. PN? BN? ISO? IEEE? a może wymyślił go wujek władek ze wsi?
                              Bo są gwinty metryczne, calowe, edisona, grubo i drobnozwojowe, lewe, prawe itd. itp., ale o czymś takim nigdy nie słyszałem...

                              A poważnie to na przyszłość radzę się precyzyjnie wyrażać i nie mylić gwintu z wielowypustem i bagnetem.
                              Pzdr!
                              przypie...lasz się
                              nie umiesz się wypowiedzieć na temat a koniecznie musisz coś napisać?
                              jak masz potrzebę pisania bez sensu to może załóż sobie jakiegoś bloga

                              Komentarz

                              Pracuję...