Makro KIT'em

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Barth
    Dopiero zaczyna
    • 2007
    • 38

    #1

    Makro KIT'em

    Witam!

    Dziś mnie naszło na sprawdzenie jak wygląda macro zrobione
    odwróconym obiektywem. Jest spoko ale przesłona jest zbyt otwarta.
    I tu mam pytanie... Jak jest zbudowany układ przesłony?
    Czy jak nacisnę podgląd przesłony w aparacie i trzymając guzik odepne
    obiektyw to czy przesłona wróci automatycznie (na sprężynce) do pozycji
    pełnego otwarcia czy nie?

    Przy wyłączeniu aparatu obiektyw wraca do pozycji
    full open więc raczej tam jest sprężynka i tylko sam moment przymknięcia
    realizowany jest z użyciem "prądu" No ale nie wiem...

    Czy aparat potem nie zgłupieje jak zastanie podpięty obiektyw z zamkniętą
    przesłoną gdy ona powinna być akurat otwarta?

    Czy przy odpinaniu nie zrobi się jakieś zwarcie albo coś takiego


    Pozdrawiam - Bartek

    P.S. przypomniam iż nie ma głupich pytań
    Ostatnio edytowany przez Barth; 10242.
    400D, 18-55 , 50mm 1.8 II
  • mor_feusz
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 1370

    #2
    Co mozesz zrobic. Zaloz obiektyw. Zmien dep A-DEP, nastaw przeslone taka jaka chcesz *np 8. Nacissnij ten przycisk do podgladu glebi ostrosci - i w tym czasie odlacz obiektyw. Sprawa zalatwiona

    Komentarz

    • Kolaj
      Pełne uzależnienie
      • 2006
      • 3293

      #3
      Przysłona pozostaje domknięta przy wypinaniu kita z wciśniętym podglądem ostrości. Mi tam się nic nie spaliło i nie zgłupiało.

      P.S. Nie zgadzam się z Twoim PS. Są głupie pytania

      Komentarz

      • Barth
        Dopiero zaczyna
        • 2007
        • 38

        #4
        Odpiołem i tak jak była mowa, nic złego się nie stało
        Mogę teraz robić ostre zdjęcia makro, ale jest następny problem...

        Chciałbym zacząć od czegoś prostego bo to moje pierwsze makro.
        Jak namówić muchy żeby usiadły noga na nogę i trzymając
        cygaro ładnie sie uśmiechały?

        Bardzo dziękuje za pomoc.
        400D, 18-55 , 50mm 1.8 II

        Komentarz

        • mor_feusz
          Pełne uzależnienie
          • 2006
          • 1370

          #5
          "nie myc sie przez tydzien" - wiadomo do czego mychhy leca (przepraszam, zartowalem)

          Komentarz

          • swiernal
            • 2007
            • 5

            #6
            kup lep na muchy i wysmaruj miodem kamienie
            www.swiernal.fotolog.pl :rolleyes:

            Komentarz

            • Barth
              Dopiero zaczyna
              • 2007
              • 38

              #7
              A czy ja pytam jak je zwabić? Źle czytacie...
              Pytam jak je namówić na coś eXtra heh

              Dobra, już nie żartuje bo widzę że naprawdę chcecie mi pomóc :-D

              Takie mi wyszło pierwsze
              Host your images online with an easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.
              Ostatnio edytowany przez Barth; 10242.
              400D, 18-55 , 50mm 1.8 II

              Komentarz

              • mor_feusz
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 1370

                #8
                fajne Ci wyszlo

                Komentarz

                • SAM
                  Bywalec
                  • 2005
                  • 206

                  #9
                  Myślisz, że to macro ???

                  A może mikro ?
                  Spróbuj jeszcze troszkę się do tej muchy zbliżyć, tak żebyś zobaczył strach w jej oczach.

                  Komentarz

                  • lukimy
                    Dopiero zaczyna
                    • 2007
                    • 35

                    #10
                    mam pytanie? moze być śmieszne ale dotyczy fotografi makro kitem.
                    co znaczy odwrocenie obiektywu?doslownie?? a najlepiej jesli moglbym poprosic was o instruktarz jak i co po kolei i co z obiektywem zrobic? dzieki
                    ; grip; kit 18-55; 55-200;tamron 28-75/2,8; 430EX

                    Komentarz

                    • michal.s
                      Początki nałogu
                      • 2007
                      • 271

                      #11
                      Kupujesz adapter odwrotnego mocowania i przyczepiasz obiektyw odwrotnie, czyli tak jak na zdjęciu http://www.foxfoto.eu/img/lensrev_eos_4a.jpg



                      Edit:

                      Uprzedzają pytanie gdzie to kupić albo ile kosztuje, to dla przykładu http://www.allegro.pl/item200460197_...d_5d_300d.html
                      Pozdrawiam - Michał Słonczyński

                      Komentarz

                      • lukimy
                        Dopiero zaczyna
                        • 2007
                        • 35

                        #12
                        a co byś bardziej polecal adapter odwrotnego mocowania czy soczewki ??
                        http://www.allegro.pl/item199157097_...yw_gratis.html
                        posiadam kita 18-55 i 55-200,58mm to jest moj poczatek i pierwsze doswaidczenia z makro fotografia?? co radzisz?pozdrawiam
                        ; grip; kit 18-55; 55-200;tamron 28-75/2,8; 430EX

                        Komentarz

                        • michal.s
                          Początki nałogu
                          • 2007
                          • 271

                          #13
                          Dopowiedziałem Ci na PW, na forum może niech ktoś inny się wypowie, o soczewkach też już dużo zostało na forum napisane.
                          Pozdrawiam - Michał Słonczyński

                          Komentarz

                          • comatus
                            Uzależniony
                            • 2006
                            • 725

                            #14
                            Jak dla mnie z soczewkami jest o tyle fajniej, że AF wtedy działa, a z odwróconym to nie :razz: No i na odwróconym to dużo łatwiej zepsuć zdjęcie i dużo więcej swiatła potrzeba, ale za to jakie powiększenie przy 18mm

                            Komentarz

                            • Grisha
                              Początki nałogu
                              • 2007
                              • 353

                              #15
                              A ja mam pytanie natury praktycznej takiego rozwiązania macro. Jaka jest odległość ostrzenia przy takim zestawie? Raczej ciężko do żywej muchy podejść na 5cm, rąbnąć jej z lampy przez dyfuzor w gały Bo tutaj nasuwa mi się próba porównania tego sposobu z doczepianiem (np do Kit'a) odwróconego heliosa tudzież innego szkiełka.

                              No i jeżeli można prosić to bym bardzo ładnie poprosił o jakieś sample z takiego zestawu, gdyż każdy wie jak normalnie zamontowany Kit rysuje

                              PS. Ciekawe co by się działo gdyby odwrotnie zamontować Sigme 10-20 :O odwzorowanie 9891723892173:0,312837 z mucha chyba w środku obiektywu :P

                              Komentarz

                              Pracuję...