Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Zamierzam zakupic obiektyw Sigma EX 105mm DG Macro - Czy to jest dobry wybor, czy moze polecicie mi jakiś lepszy w tej cenie?
Z góry dziękuje za odpowiedzi
ciut drozszy ale lepszy, stwierdzam to czytajac testy, ogladajac zdjecia, oraz czytajac watki na cb. jeszcze nie spotkalem sie zeby ktos byl nie zadowolony z tego szkla http://www.sklepfotograficzny.pl/obi...2.8-Macro-USM/
Generalnie zalezy do czego bedziesz uzywala tego obiektywu ? Bo makro makrowi nierowne ze tak powiem
Jesli celem sa przedmioty nieruchome wystarczy tansze szklo Sigmy czyli 50/2.8 macro.
Jesli celem sa obiekty ruchome znowu trzeba sobie odpowiedziec na pytanie czy zdjecia beda robione z AF i MF i czy AF musi byc szybki.
Jesli AF moze byc wolny badz uzywane bedzie tylko MF Sigma 105 mm albo Tamron 90 mm beda dobre.
Jesli potrzebny jest szybki AF to pozostaje Canon 100/2.8 Macro badz Sigma 150/2.8 Macro Ex.
Optycznie wszystkie sa na bardzo wysokim poziomie a roznice sa ledwo zauwazalne.
Zawsze warto trochę dołożyć i mieć naprawdę dobre szkło.
Bo nawet, jeżeli dzisiaj stwierdzisz ż nie potrzebujesz szybkiego pewnego af ta za chwilę będziesz żałować, że jednak nie wziąłeś lepszego.
Zawsze warto trochę dołożyć i mieć naprawdę dobre szkło.
Bo nawet, jeżeli dzisiaj stwierdzisz ż nie potrzebujesz szybkiego pewnego af ta za chwilę będziesz żałować, że jednak nie wziąłeś lepszego.
Z tym w przypadku roznica w cenie miedzy Sigma 50/2.8 a canonem 100/2.8 to 1000 zl (a Sigma 150 to chyba 1700 zl).
To nieco wiecej jednak niz "troche". Dobrze jednak w zakupach najpierw kierowac sie potrzebami a dopiero potem mysleniem na zapas. Idac dalej Twoim tokiem myslenia jedynym rozsadnym rozwiazaniem do makro jest 5D + Sigma 150 macro + jakis Ring Flash
O.K. przyznam się bez bicia nie porównałem cen a Fotograf napisał ciut droższy.
A ta fotka z kita to z jakimś reynoxem czy lupą?
Ja cały czas do testów z macro będę polecał m42 jest trochę zabawy z ostrością ale da się przeżyć. A doświadczenia się łapie z małe pieniądze.
A tu przykład http://canon-board.info/showthread.php?t=10236
Tak się składa, że miałem Sigmę 50/2.8 a teraz mam 105/2.8. Pod względem optyki obie super ale AF czasem jest za wolny. Dlatego sprzedaję 105/2.8 i kupuję Canona 100/2.8. Evita musisz sobie zadać pytanie, co chcesz fotografować i wówczas dobrać szkło do potrzeb.
EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8 | EF 24-105/4 | EF 70-200/2.8| EF 100-400/4.5-5.6 | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4 | EF 135/2| EF 100/2.8 Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
Poniewaz nie chce zakladac tematu, zapytam tutaj, co sadzicie o Canonie 24-85 USM? Z tego co wyczytalem na forum jest taki sobie, a ostatnio mialem okazje rozmawiac z fotografem (głównie modelki) i mówi, że to jest świetne szkoło (lepsze niż 28-70 Tamrona)..
Poniewaz nie chce zakladac tematu, zapytam tutaj, co sadzicie o Canonie 24-85 USM? Z tego co wyczytalem na forum jest taki sobie, a ostatnio mialem okazje rozmawiac z fotografem (głównie modelki) i mówi, że to jest świetne szkoło (lepsze niż 28-70 Tamrona)
Na modelki, do studio, domkniete do f5.6 czy f8 to pewnie ze swietne.
A Tamron nie ma w ofercie szkla 28-70 (ma 28-75) wiec rzeczywiscie moze byc lepsze
Poniewaz nie chce zakladac tematu, zapytam tutaj, co sadzicie o Canonie 24-85 USM? Z tego co wyczytalem na forum jest taki sobie, a ostatnio mialem okazje rozmawiac z fotografem (głównie modelki) i mówi, że to jest świetne szkoło (lepsze niż 28-75 Tamrona)..
Jako iz mam dylemat.. 28-75 czy wlasnie ten Canon
cena praktycznie taka sama..
Komentarz