Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
"30D has issues..." itd., itp. :-)) Zboki na Dpreview wkraczają do akcji - tym razem na warsztat wzięto rzekome problemy pewnej partii 30D z szumami już od ISO100. Pasjonująca lekturka jest tu: http://forums.dpreview.com/forums/re...ssage=18090948
Moja puszka ma serial 04.... i prawdę mówiąc mam w d..., co oni tam piszą :-)
1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...
hi! my name is Micheal and I use following equipment
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
(tu nastepuje w p... lista sprzetu za kilkadziesiat tysiecy dolcow)
.
.
.
.
My favourite photographic subject include: test charts, brick walls, tree branches against dead white skies and of course running dogs. occasionally, during holidays I also make snapshots of my family
--------------
wszelkie podobienstwo "przypadkowe".
nie czytaj dpreview. tam potrafia kazdego zdrowego czlowieka zmienic w zapatrzonego w megapiksele kretyna onanizujacego sie elektronika. szkoda czasu
nie czytaj dpreview. tam potrafia kazdego zdrowego czlowieka zmienic w zapatrzonego w megapiksele kretyna onanizujacego sie elektronika. szkoda czasu
Spokojnie :-) Ja się tymi postami z dpreview wcale nie nakręcam i nie wprowadzam w stany przedzawałowe :-) Chodziło mi bardziej o zwrócenie uwagi na niekończące się szukanie dziury w całym - nowy model, nowe "issues", nowe testy i tylko w tym wszystkim umyka coś co się nazywa "fotografowaniem". Na dpreview są idioci, którzy sobie uknuli spiskową teorię, że 30d ma taki czy inne problemy i nowy firmware to poprawia, choć oficjalnie poprawia tylko menu po chińsku :-)) Ale ich zdaniem coś więcej poprawia tylko Canon o tym nie mówi, żeby nie spadła sprzedaż nowego modelu. Rany... w porównaniu z tym prawie-wicepremier to pestka :-)
1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...
To jest niezłe "...this is the first batch they came from Canon
I have returned 2 x 30D camera bodies in the month of March.
my 3rd one starts with serial number 05..and I cannot complain apart from the strange color cast on the LCD."
Tak więc jak nie urok to sraczka :-) Miał szum to ma teraz za to zafarb na LCD :-) Faktycznie dobra wymiana... ;-)
1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...
To jest niezłe "...this is the first batch they came from Canon
I have returned 2 x 30D camera bodies in the month of March.
my 3rd one starts with serial number 05..and I cannot complain apart from the strange color cast on the LCD."
Tak więc jak nie urok to sraczka :-) Miał szum to ma teraz za to zafarb na LCD :-) Faktycznie dobra wymiana... ;-)
kazda wymowka jest dobra, zeby nie uzywac aparatu do tego celu do ktorego zostal stworzony (uwaga: chodzi o robienie zdjec!) tylko trzymac pod pierzynka i sprawdzac czy sie nie kurzy...
szkoda slow. to jest error genetyczny i tego sie po prostu nie naprawi. z tym sie rodzi i trzeba zyc. tak jak z Downem. pozostaje tylko wspolczuc i pomagac w trudnych chwilach. i okazywac duzo milosci :-|
Ja myślę, że w stopce lepiej dopisz "30D Noise Free After Some Excesive Blue Skies Test At High ISOs" ;-)
Teraz na świecie posiadanie "szumiącego 30d" nie jest już cool&jazzy :-)
A tak w ogóle, to dopisz jeszcze, że lubisz piosenki "Son of the blue sky" i "Oprócz błękitnego nieba" ;-)
1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...
slusznie. mialo byc 17-40 ale stwierdzilem ze za malo onanistycznie. i ze nawet przedszkolak mnie uswiadomi, ze taki tani szajs szumi. a poza tym jest nieostry, winietuje, ma aberracje jak denko od sloika i w ogole...
poprawiam! gratuluje zachowania czujnosci obywatelskiej! partia jest z was dumna towarzyszu!
Komentarz