Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Gudzowaty - WPP - Onet.pl - forum

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie Gudzowaty - WPP - Onet.pl - forum

    Na onecie pojawiło się portfolio Gudzowatego, które zdobyło nagrodę na tegorocznym WPP. Komentarze na forum raczej przewidywalne, natomiast jeden mnie zaciekawił, cytuję:

    "Gdyby nie kasa tatusia nigdy byśmy o nim nie usłyszeli
    i to nie jest kwestia zawiści, tylko obiektywny fakt.

    Gość sam kreuje sytuacje do ciekawych zdjęć - jedzie na bardzo długi czas w jakieś m-ce i strzela tysiące fotek i potem jego fotoedytorzy wybierają z tego jedno, dwa, może trzy zdjecia które mu się "wyfarciły"

    Znacie historię słynnej fotki "Lekcja zabijania"...? Pan Tomasz nawet nie zuważył ciekawej sytuacji na przypadkowej fotce - to fotoedytor powiększył zdjęcie i mu je pokazał... no i nagroda World Press Photo gotowa...

    ...ale oczywiście zazdroszczę mu swobody (czyt. kasy)"


    Orientuje się ktoś o co chodzi z historią tej fotki?

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rene Zobacz posta
    Orientuje się ktoś o co chodzi z historią tej fotki?
    Przecież jest napisane. Pytanie czy znacie historię jest retoryczne, bo w następnym zdaniu historia została opowiedziana.
    Czyli gdyby nie fotoedytorzy to Gudzowaty WPP by nie miał. No ale... może to tylko plotki, kto tam wie jak było naprawdę.

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    214

    Domyślnie

    Główna wada Tomasza Gudzowatego to to, że nie ma problemów z funduszami. Ale słyszałem, że nie czerpie od tatusia tylko sam na siebie zarabia. Co prawda start miał łatwiejszy. Mam takie wrażenie, że w Polsce to trzeba być biednym, siermiężnym, rozwalającym się sprzętem pracować żeby zasłużyć na uznanie. Jak ktoś osiąga sukces to go zaraz w łeb. A niedaj Boże jak zaczyna mu się powodzić finansowo... Toż to już wtedy zgroza. Ciężko u nas coś dobrego robić. Ciężko.
    Tylko Canon. Po 30 latach uzbierało się tego sporo

  4. #4

    Domyślnie

    Heh, przypomina mi się cytat z boskiego serialu IT Crowd : "Kiedy tworzyłem tę firmę miałem tylko dwie rzeczy : marzenie i 6 milionów funtów"

    Co do Lekcji Zabijania z tego co wyczytałem w wywiadzie z Gudzowatym, to spędził on z rodziną tych drapieżników pół roku, więc to chyba normalne, że wypstrykał pare set zdjęć/ To, że ma fotoedytora dla fotografa tej klasy też jest normalne...

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    A znacie powiedzienie:
    Głupi jak komentarz na onecie?

    Autorowi tego komentarza na onecie życzę, aby miał kiedyś tyle kasy co TG. I by robił równie dobre fotografie jak on. Bo moim zdaniem to jedno wcale nie idzie w parze z drugim.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 1jac Zobacz posta
    Mam takie wrażenie, że w Polsce to trzeba być biednym, siermiężnym, rozwalającym się sprzętem pracować żeby zasłużyć na uznanie. Jak ktoś osiąga sukces to go zaraz w łeb. A niedaj Boże jak zaczyna mu się powodzić finansowo... Toż to już wtedy zgroza. Ciężko u nas coś dobrego robić. Ciężko.
    czyli aby zasłużyć na uznanie musi być blues
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  7. #7
    roback
    Guest

    Domyślnie

    Hmm, z Gudzowatym tak to już jest od lat: http://www.polityka.pl/archive/do/re...cle?id=3342299
    Nazwisko i konotacje rodzinne czasem szkodzą. A że facet jest "na etacie" World Press Photo to jednak o jakichś umiejętnościach chyba świadczy...

    Osobna sprawa, że faktycznie mało kogo stać na 8-10 miesięcy pleneru rocznie, ale chyba lepiej, że stać kogoś, kto dzięki temu robi dobre zdjęcia niżby miało być stać kogoś kto spędzi czas i pieniądze w kasynach.

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robgr85 Zobacz posta
    czyli aby zasłużyć na uznanie musi być blues
    Bo blues jest wtedy, kiedy człowiekowi jest źle ;-)
    I dalej.
    Gdy rano wstaję z łóżka, odrywam najpierw koc.
    Bo z brudu mi do d...ka przykleił się przez noc.
    Bo blues .... ;-)

    A co do Tomasza Gudzowatego. Wypad w egzotykę na kilka miesięcy to inwestycja. Jak jeszcze talentu wystarczy, sukces murowany.
    Tylko Canon. Po 30 latach uzbierało się tego sporo

  9. #9
    Bywalec Awatar radmro
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Kraków/Warszawa
    Wiek
    55
    Posty
    196

    Domyślnie

    Faktem jest, że na takie wypady potrzebna jest spora kasa. Pozostaje pozazdrościć tylko wolności i swobody w wyborze tematów bez zabiegania o zlecenia, sponsorów, bez wysłuchiwania życzeń i żali redaktora/fotoedytora/wydawcy. Wolność rządzi :-)
    5d2 + 6D + 24-70 2.8 + 70-200 2.8 IS II + 24 1.4 + 50 1.4
    flickr

  10. #10
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Człowiek ma pieniądze i mnóstwo możliwości ich wydawania. Wybrał fotografię, chce mu sie robić zdjęcia, ktoś te zdjęcia dostrzega i nagradza. Wybór drogi Panowie - to sie liczy!

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •