Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 132

Wątek: Statywy Slik - opinie

  1. #1
    Początki nałogu Awatar Cychol
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Reading
    Wiek
    60
    Posty
    398

    Lightbulb Statywy Slik - opinie

    Najczęście opisywanymi na forum statywami są statywy Manfrotto, a ja planuję w najbliższej przyszłości statyw zakupić pogadałem więc ze znajomymi fotografami, którzy nie czytają forów i praktycznie nie korzystają z internetu . Usłyszałem od nich, że Manfrotto to dopiero druga liga, jeżeli chodzi o wykonanie, za to pierwsza jeżeli chodzi o ceny. Poradzono mi zakup statywu Slik. No i teraz pytanie: macie jakieś doświadczenia ze Slikami (nie mylić z oponami bez bieżnika )???
    pozdrawiam

  2. #2
    Bywalec Awatar robson
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    okolice W-wy
    Wiek
    43
    Posty
    228

    Domyślnie

    Sorki, że ja tak trochę OT, ale zarąbali mi dzisiaj moje Manfrotto i muszę kupić nowy statyw. Niestety na drugie M nie będzie mnie teraz stać... Na allgero znalazłem takie oferty:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=47060321
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40552655
    Czy coś ktoś o nicj wie?
    Opinii o Slikach też z chęcią wysłucham
    EOS 10D + grip + RS-80N3
    Tokina 12-24/4 | Tamron 28-75/2.8 |
    Lowepro Computrekker AW
    jakieś szpargały...

    moje fotki --->www.robson.deviantart.com

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    Ja oprocz 190ProB posiadam SDV-20 Slika. Nie bede ich porownywal miedzy soba bo to zupelnie dwie rozne ligi. Prawda jest taka ze ten Slik nadaje sie maksymalnie do niewielkich aparatow kompaktowych z obiektywami o krotkich ogniskowych. Jesli chodzi o zastosowanie w lustrzankach to wykonany jest zdecydowanie za slabo. Trudno mowic o jakiejkolwiek precyzji glowicy czy tez kolumny, a o stabilnosci z dluzszym szklem mozna w ogole zapomniec. Zaleta tego statywu jest jego niewielka waga napewno ponizej 1 kg. Ten 2 statyw z allegro widzialem ale nie mialem okazji testowac z aparatem. Sprawia dosyc solidne wrazenie, tak nogi jak i glowica ale zupelnie odpychajaca jest jego olbrzymia waga. Razem z glowica wazy napewno ponad 4 KG (co potwierdzaja dane z allegro). To jest zdecydowanie za duzo jak na moje plecy. Juz dzwiganie 190ProB na dluzsza mete do przyjemnych nie nalezy a to z glowica niewiele ponad 2 KG to co dopiero 4. Do studia pewnie sie nada idealnie ... w teren odradzam.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    I jeszcze jedna rzecz ktora warto dodac ... tanie statywy Slika takie w okolicach 200-350 zl (pomijajac te za 100 zl jak ten moj) maja maksymalne obciazenie do 2 kg co nie jesli liczba specjalnie duza. Jesli wejdziemy natomiast w obszar statywow wytrzymujacych 5 kg, ceny skacza juz do 700 zl, za co rownie dobrze mozemy kupic Manfrotto 190ProB+486RC2 czy tez 141RC. Malo tego Manfrotto bedzie o 1 KG lzejszy niz kosztujacy mniej wiecej tyle samo SLIK PRO 700 DX + głowica 3way. Jak bym sie zapytal tych znajomych o konkretne modele Slikow, o ktorych mowili bo jakos trudno mi znalezc wsrod produktow tej firmy takie rozwiazanie ktore stawialoby Manffotto w 2 lidze jesli chodzi o wykonanie i mozliwosci w stosunku do ceny. I zaznaczam ze nie naleze do osob ktore sa fanem wylacznie jednej firmy. Jak mnie ktos przekona ze jest slik o lepszych mozliwosciach i wykonaniu niz moj manfrotto i do tego za nizsza cene to sprzedaje to co mam i kupuje tego Slika

  5. #5
    Bywalec Awatar robson
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    okolice W-wy
    Wiek
    43
    Posty
    228

    Domyślnie

    McKane, dzieki za porady. Chyba sie zdecyduje na ten drugi, ale pojade jeszcze na giełdę go pomacać. Waga mnie nie odstrasza, bo to rzecz głównie do studia. A jak trzeba będzie 5 kg targac po górach, to tylko krzepy nabiorę, bo chudy jestem
    Najbardziej przypomina mi moje Manfrotto, a kosztuje mniej niz połowę
    EOS 10D + grip + RS-80N3
    Tokina 12-24/4 | Tamron 28-75/2.8 |
    Lowepro Computrekker AW
    jakieś szpargały...

    moje fotki --->www.robson.deviantart.com

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cychol
    Najczęście opisywanymi na forum statywami są statywy Manfrotto, a ja planuję w najbliższej przyszłości statyw zakupić pogadałem więc ze znajomymi fotografami, którzy nie czytają forów i praktycznie nie korzystają z internetu . Usłyszałem od nich, że Manfrotto to dopiero druga liga, jeżeli chodzi o wykonanie, za to pierwsza jeżeli chodzi o ceny. Poradzono mi zakup statywu Slik. No i teraz pytanie: macie jakieś doświadczenia ze Slikami (nie mylić z oponami bez bieżnika )???
    Ja tylko swoje dwa grosze - Manfrotto to owszem druga liga, ale Slik w takim wypadku to liga trzecia albo okręgówka ;-) Pierwsza liga to Gitzo na przykład, czy inne Arca Swiss'y...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  7. #7
    Początki nałogu Awatar Cychol
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Reading
    Wiek
    60
    Posty
    398

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu
    Ja tylko swoje dwa grosze - Manfrotto to owszem druga liga, ale Slik w takim wypadku to liga trzecia albo okręgówka ;-) Pierwsza liga to Gitzo na przykład, czy inne Arca Swiss'y...
    No ale podaj jakieś konkrety, dlaczego? miałeś chociaż w ręku taki statyw? nie chodzi mi o statyw za 90zł, a 340DX, 300DX, 500DX, czy 700DX. Fakt że manfrotto wyglądają ładniej (włoski design) ale Sliki przynajmniej nowe wyglądają zdecydowanie solidniej i stoją stabilniej. Jeżeli chodzi Gitzo to nie znam, tzn nie dotykałem ale o ile się orientuję to cena 3 razy taka jak chcę na statyw przeznaczyć.

    I jeszcze jedna ważna rzecz, nie chodzi mi o argumenty za Manfrotto, bo je znam. Chciałbym usłyszeć opinie o Slikach.
    pozdrawiam

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cychol
    No ale podaj jakieś konkrety, dlaczego? miałeś chociaż w ręku taki statyw? nie chodzi mi o statyw za 90zł, a 340DX, 300DX, 500DX, czy 700DX. Fakt że manfrotto wyglądają ładniej (włoski design) ale Sliki przynajmniej nowe wyglądają zdecydowanie solidniej i stoją stabilniej. Jeżeli chodzi Gitzo to nie znam, tzn nie dotykałem ale o ile się orientuję to cena 3 razy taka jak chcę na statyw przeznaczyć.

    I jeszcze jedna ważna rzecz, nie chodzi mi o argumenty za Manfrotto, bo je znam. Chciałbym usłyszeć opinie o Slikach.
    Slika ? Jakiegoś tam miałem w ręku, modelu nie pamiętam ale był klasy mniej więcej taniego Velbona z serii CX czy DX, cienkie aluminiowe nóżki....
    Manfrotto statywów tej klasy w ogóle nie robi, podejżewam że ze wzgledu na to że niespecjalnie się do czegokolwiek nadają...
    A swoją drogą te DX'y o których piszesz generalnie źle nie wyglądaja, z tą okręgówką to trochę faktycznie przesadziłem, niech zostanie trzecia ;-)
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Bodajze Moris ma w podpisie jakiegos Slika. Moze sie wypowie?
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  10. #10
    Początki nałogu Awatar Moris
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Alt Tarnowitz
    Wiek
    49
    Posty
    302

    Domyślnie

    A i owszem ...

    Posiadam Slik SPRINT PRO kupiłem Fotozakupy.pl gdyż właścicielem jest dobrym znajomy i doradził mi ten statyw za pieniądze które chciałem wydać.
    Jest to mój drugi statyw pierwszy jeszcze po G5 to Hama Gamma 77 więc porównanie mam kiepskie ale muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony głównie z adaptera niskich pozycji (położenie najniższe to 16,2 cm ).

    Nie tylko solidnie wygląda ale jest i solidnie wykonany, wg. mnie niewiele waży i na zestawie 300D + Sigma 70-300 + 420 EX jest jak dla mnie wystarczająco stabilny.

    Dobry staryw za tę kasę (oczywiście dałem deczko mniej niż na www ).

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •